Άμεση επιστροφή στις νίκες με “πεντάρα” για το Άλογο Μαλεβιζίου!

Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα με ανατροπή και πεντάρα το Άλογο Μαλεβιζίου

Στο παρελθόν βρίσκεται ήδη η πεντάρα από την Φαιστό για το Άλογο Μαλεβιζίου, το οποίο επικράτησε με σκορ 5-1 του Κόροιβου εντός έδρας στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ και μάλιστα με ανατροπή!

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Κάββαλος, Γκιαουράκης, Σημαιάκης, Σκουλούδης και Σαμόλης και το μοναδικό γκολ του Κόροιβου, που ήταν εκείνο που άνοιξε και το σκορ να πετυχαίνει ο Αντωνακάκης.

Ο Κόροιβος ευτύχησε να προηγηθεί στο παιχνίδι με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου με τον Αντωνακάκη, όμως δεν κατάφερε να πάει με ένα θετικό σκορ στα αποδυτήρια καθώς μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών όλα ήρθαν τούμπα!

Αρχικά στο μισάωρο ο Κάββαλος έφερε το ματς στα ίσα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ήρθε ο Γκιαουράκης να γράψει το 2-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έψαξαν και άλλα τέρματα και τα βρήκαν αρχικά με τον Σημαιάκη στο 70′, στην συνέχεια με τον Σκουλούδη στο 80′ και στο τέλος με τον Σαμόλη στο 90′ διαμορφώνοντας το 5-1 που έμεινε και μέχρι το τέλος.

Άλογο Μαλεβιζίου: Ζερβός, Γκούφας, Περάκης (46′ Σημαιάκης), Χαλκιαδάκης, Χριστοδουλάκης, Κάββαλος, Μανουσάης, Νικηφόρος (75′ Σαμόλης), Πυτικάκης, Βραχασωτάκης “(75′ Σκουλούδης), Γκιαουράκης

Κόροιβος: Λάμπρου, Πρέντι, Σχοιναράκης, Ανδριανάης, Δρίβας, Καβάζης, Καλογεράκης, Κάββαλος, Αντωνακάκης, Γκίζας, Μπούμπουλας