Άλογο Μαλεβιζίου – Ζαρός 1-2: Παρέμεινε στην κορυφή!

18η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ και ο Ζαρός φιλοξενήθηκε από το Άλογο Μαλεβιζίου, επικρατώντας με τελικό σκορ 1-2.

Το μαχητικό Άλογο δεν παρέδωσε τα… όπλα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Η ομάδα του Φάνη Χαλκιαδάκη προηγήθηκε, σε ένα παιχνίδι κέντρου, με σουτ του Ξεκαρδάκη στο 47ο λεπτό του ματς.

Το 0-2 επετεύχθη έπειτα από αυτογκόλ του Σερλιδάκη, στο 88ο λεπτό ενώ στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι μείωσαν με φοβερό σουτ του Βραχασωτάκη έξω από την περιοχή, που όμως δεν ήταν αρκετό για να τους χαρίσει το βαθμό καθώς λίγες στιγμές αργότερα το παιχνίδι ολοκληρώθηκε.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Άλογο Μαλεβιζίου:  Βάμβουκας, Γκούφας, Περάκης, Ζερβός, Σερλιδάκης, Πιτικάκης, Σαμόλης, Δίπλας, Ανδρουλάκης, Νικηφόρος, Βραχασωτάκης

Ζαρός: Λιουδάκης, Σαριδάκης, Καπιζιώνης, Κοκορέλιας, Αλμπαντάκης, Φραγκιαδουλάκης, Κάτελας, Λυκούδης, Κοτζαδάκης, Κλαπάκης, Ξεκαρδάκης Β.