Ξεμούδιασαν με… 6 γκολ, Ανθεστίων και Αετός Ανωγείων (4-2)

O Aνθεστίων ξεκίνησε με το… δεξί τα φιλικά προετοιμασίας, επικρατώντας του Αετού Ανωγείων με 4-2 στο Θραψανό.

Πρώτο φιλικό για τον Ανθεστίωνα και τον Αετό Ανωγείων, με τους Άρη Μαυρογιαννάκη και Γιώργο Φιολιτάκη να έχουν την ευκαιρία να δουν πράγματα που δουλεύουν στις προπονήσεις, δίνοντας παιχνίδι στα πόδια των παικτών τους, έπειτα από το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας.

Με τον καλύτερο τρόπο άρχισε το ματς για τον Αετό Ανωγείων, καθώς από πλάγιο άουτ από αριστερά βρέθηκε μέσα στην περιοχή, ο Άγγελος Κεφαλογιάννης με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 στο 10′

Άμεση ήταν ωστόσο και η απάντηση από πλευράς Ανθεστίωνα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με δυνατό σουτ του Στρατάκη στο 20′.

Μάλιστα, στο 23′ η ομάδα του Θραψανού έφτασε στην ανατροπή, με σκόρερ τον Μπέη, ο οποίος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, ακόμη και τον Παγωμένο, πλασάροντας σε κενή εστία.

Με το σκορ στο 2-1 ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο, ωστόσο αυτό γρήγορα άλλαξε στην επανάληψη, καθώς ο Μπερνίκου έκανε τρία τα τέρματα του Ανθεστίωνα στο 48′.

Ο Αετός Ανωγείων αντέδρασε και με πέναλτι που κέρδισε ο Ξυλούρης και εκτέλεσε εύστοχα ο Βιτώρος, μείωσε σε 3-2. Το τελικό 4-2 πέτυχε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Μπερνίκου στο 66′.