AOAN: Πήραν χρόνο συμμετοχής οι “μικροί” απέναντι στη Νίκη Σητείας (1-0)

Ο ΑΟΑΝ επικράτησε 1-0 της Νίκης Σητείας σε ένα παιχνίδι που πήραν χρόνο συμμετοχής οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ομάδας.

Νικηφόρα στέφθηκε η «πρόβα τζενεράλε» για τον ΑΟΑΝ απέναντι στη Νίκη Σητείας, σε ένα παιχνίδι σε άκρως συγκινησιακό κλίμα, λόγω του χθεσινού δυσάρεστου γεγονότος με την δολοφονία του 36χρονου συντοπίτη τους, Αντώνη Καρυώτη στο λιμάνι του Πειραιά.

ΑΟΑΝ – Νίκη Σητείας: Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου Αντώνη Καρυώτη

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, ενώ υπήρξε κουμπαράς από την ομάδα του Αγίου Νικολάου, στον οποίο θα μπορούσε όποιος θέλει να δωρίσει ένα ποσό, το οποίο θα δοθεί στην οικογένεια του αδικοχαμένου.

Στο ποδοσφαιρικό κομμάτι ο ΑΟΑΝ επικράτησε 1-0 με γκολ του Χριστογιάννη από το 47ο λεπτό, ενώ το σύνολο του Αντώνη Ανδρουλάκη είχε και χαμένο πέναλτι με τον Μαρκάκη στο 63′, αλλά και δοκάρι με τον Αλεξάκη τέσσερα λεπτά αργότερα.