Δεν τα παράτησε και έφυγε με την ισοπαλία από την έδρα του Ελλοπιακού ο ΑΟΑΝ!

Ισοφάρισε στο τέλος και πήρε σημαντικό βαθμό ο ΑΟΑΝ

Μπορεί η ομάδα του Αγίου Νικολάου να μην κατάφερε να πάρει το τρίποντο που ήθελε στην αρχή της σημαντικής αναμέτρησης με τον Ελλοπιακό, όμως έτσι όπως πήγε το παιχνίδι και με το γκολ που δέχθηκε από την εκκίνηση του δεν πτοήθηκε και κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό βαθμό όσο αφορά την μάχη της παραμονής ισοφαρίζοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού στο τελικό 1-1!

Ο Μάκο ήταν ο σκόρερ από πλευράς Ελλοπιακού με τον Ρεσβάνη να σκοράρει σε λάθος εστία και να κάνει το τελικό 1-1 για τον ΑΟΑΝ.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η ομάδα του Αγίου Νικολάου είχε και δοκάρι με τον Κατσικοκέρη στο πρώτο μέρος.

Ο Ελλοπιακός μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 8′ με ένα φοβερό σουτ του Μάκο εκτός περιοχής πήρε το προβάδισμα με 1-0 καθώς δεν μπορούσε να αντιδράσει ο Γιαγκιόζης εκεί που πήγε η μπάλα!

Με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου στο ματς ο Κατσικοκέρης από πλεονεκτική θέση εντός περιοχής έκανε το σουτ με τον Κυριατζή να αποκρούει και να κρατάει το 1-0!

Μάλιστα ο ΑΟΑΝ απείλησε και με ένα σουτ του Σένκα δύο λεπτά αργότερα που κόντραρε και πέρασε λίγο εκτός, κόρνερ.

Στο 18′ ο Πλουσής έκανε το σουτ εκτός περιοχής με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κατσικοκέρης απείλησε εκ νέου για τον ανώτερο ΑΟΑΝ με το σουτ του εντός περιοχής να φεύγει έξω.

Στο 25′ ο Μπρούνο έκανε το σουτ με τον Γιαγκιόζη να πέφτει στην γωνία του και να αποκρούει δύσκολα!

Μάλιστα στο 28′ ο Χατζηλάμπρος μπήκε στην περιοχή πλάσαρε, όμως ο Γιαγκιόζης ήταν και πάλι εκεί και κράτησε το 1-0!

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ήταν η σειρά του ΑΟΑΝ να απειλήσει με τον Κατσικοκέρη να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

Αυτή ήταν και  η τελευταία καλή στιγμή του ημιχρόνου με το 1-0 να παραμένει και να αποτελεί το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε και δεν είδαμε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, όμως σε μία από τις λίγες που κατάφερε να δημιουργήσει ο ΑΟΑΝ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με το αυτογκόλ του Ρεσβάνη μετά από κόρνερ του Σένκα και έκανε το 1-1!

Αυτό το γκολ διαμόρφωσε και το τελικό σκορ καθώς δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος παρά την προσπάθεια του ΑΟΑΝ να φτάσει σε ένα δεύτερο τέρμα.

Ελλοπιακός: Κυριατζής, Αχείμαστος, Χασάι, Βιέννας, Τσέλλος, Μάκο (80′ Παπαγεωργίου), Ρεσβάνης, Σαντζάκου (46′ Καλαμπόκας), Χατζηλάμπρος, Ριζάι (18′ λ.τρ. Σπανός), Μπρούνο (84′ Μεγάλος)

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης, Μουστάκης, Χριστογιάννης, Δολαψάκης, Τσανάι, Φουκαράκης, Κάρλος, Σένκα, Αποστολόπουλος, Πλουσής, Κατσικοκέρης