Μεγάλη νίκη του ΑΟΤ, 2-1 τον ΑΟΑΝ που μπαίνει σε μπελάδες!

Τρομερή εμφάνιση για τον ΑΟΤυμπακίου, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του ΑΟΑΝ στο Τυμπάκι στην Κρητική μονομαχία της 21ης αγωνιστικής!

Πολύ μεγάλη νίκη για τους Μεσαρίτες, που συνεχίζουν να παλεύουν για την παραμονή, με τον ΑΟΑΝ τώρα να μπλέκει και εκείνος σε περιπέτειες, μην έχοντας καταφέρει να ξεφύγει σε μεγάλο βαθμό από τις τελευταίες θέσεις.

Μέτριο το πρώτο μέρος στο Τυμπάκι, με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, καθώς το παιχνίδι είχε επικεντρωθεί σε μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

Πρώτη αξιοσημείωτη φάση στο ματς στο 29ο λεπτό, με τον Μηνά να πιάνει την κεφαλιά και τον Δημαράκη να αποκρούει, στην μοναδική καλή στιγμή στα πρώτα 45′.

Τελείως διαφορετικό το σκηνικό στην επανάληψη, με τον Γκελοσάνι στο 46΄να ανοίγει το σκορ, με μακρινό σουτ!

Στην συνέχεια από μία καλή στιγμή για κάθε ομάδα με Νοκάι και Βακράκο, ενώ στο 66′ ο Πλουσής κέρδισε πέναλτι για τον ΑΟΑΝ, αλλά ο Δημαράκης ψάρωσε τον Μηνά και απέκρουσε, διατηρώντας το 1-0!

Τρία λεπτά μετά, ο Βακράκος στην κόντρα επίθεση πλάσαρε ιδανικά τον Γιαγκιόζη, διπλασιάζοντας το προβάδισμα της ομάδας του!

Λίγο πριν την συμπλήρωση 80 λεπτών, ο ΑΟΑΝ κέρδισε και δεύτερο πέναλτι για χέρι, με τον Φουκαράκη αυτήν την φορά να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να σκοράρει, μειώνοντας σε 2-1.

Αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης στη Μεσσάρα, σε μία σπουδαία νίκη για τον ΑΟΤ!

ΑΟΤ (Στ. Κοζανίδης): Δημαράκης, Λούσι, Κουρουθιανάκης, Δουλγεράκης, Καμνέλιους, Μεϊρέλες, Βακράκος, Γιαννικάκης (86′ Παραθύρας), Αριστεινίδης (88′ Τριανταφυλλίδης), Παπανδρέου, Γκελοσάνι

ΑΟΑΝ (Α. Ανδρουλάκης): Γιαγκιόζης, Δολαψάκης (87’΄Λίτσκας), Πλουσής, Φουκαράκης, Πυθαρούλης, Τσανάι, Κίτος, Αλεξάκης (53′ Ζέλιος), Μηνάς, Μελισσόπουλος, Νοκάι