Νίκησαν με Περογαμβράκη και ανέβηκαν βαθμολογικά οι Ασίτες!

Το γκολ του Περογαμβράκη έκρινε την αναμέτρηση

Χάρις σε γκολ του Περογαμβράκη στο 81′ οι Ασίτες επικράτησαν με σκορ 1-0 του Αγίου Δημητρίου και προσπέρασαν και τον σημερινό τους αντίπαλο αλλά και τα Δειλινά στον βαθμολογικό πίνακα.

Το ματς δεν είχε πολλές μεγάλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με τους γηπεδούχους να είναι πιο ουσιαστικοί και να παίρνουν το τρίποντο!

Στο πρώτο μέρος είδαμε ένα μέτριο ματς στις Ασίτες χωρίς μεγάλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με μοναδικές στιγμές κάτι προϋποθέσεις ευκαιριών με το 0-0 να μένει ως αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν τρεις καλές χαμένες ευκαιρίες με τους Σακλαμάκη (2) και Παπαδάκη χωρίς όμως να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα!

Από πλευράς Ασιτών είδαμε ένα δοκάρι με τον Περογαμβράκη στο 55′.

Τελικά από ότι φάνηκε το δοκάρι ήταν και η προειδοποίηση καθώς ο Περογαμβράκης κατάφερε να βάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα του στο 81′ με σουτ και να χαρίσει το τρίποντο στις Ασίτες με σκορ 1-0!

Ασίτες: Φουντουλάκης, Παρασύρης, Μανουσάκης (82′ Σταματάκης), Περογαμβράκης, Ρουμπάκης, Λιανδράκης, Κοπιδάκης, Σαβουιδάκης, Σφακιανάκης (67′ Αποστολάκης), Κοπιδάκης, Θεοχαράκης

Άγιος Δημήτριος: Ξυρουδάκης, Απλαδάς, Σακλαμάκης, Μπελαδάκης, Σηφάκης, Αεράκης, Παπαδάκης Ι., Μιχελακάκης, Βιτσαξάκης, Μάτσας, Παπαδάκης Ν.