Διαιτητική “σφαγή” του ΟΦΗ στην Τρίπολη και ήττα από τον Αστέρα με 3-1 (Video)

Σε ένα παιχνίδι όπου σημαδεύτηκε από σοβαρά διαιτητικά λάθη εις βάρος του ΟΦΗ η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου ηττήθηκε με 3-1 στην Τρίπολη από τον Αστέρα σε ένα ματς για την 2η αγωνιστική της Α΄Εθνικής.

Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 45΄με μακρινή εκτέλεση φάουλ της Προξένου . Μετά την επίτευξη του τέρματος αποβλήθηκε από τον ΟΦΗ η Ριμπάνσκα η οποία διαμαρτυρήθηκε έντονα για χέρι παίκτριας του Αστέρα πριν την επίτευξη του γκολ. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο ΟΦΗ κατάφερε να ισοφαρίσει πριν λήξει το πρώτο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ της Σιδηρά η Κυδωνάκη με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-1.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους η Πις ανατράπηκε καθαρά μέσα στην περιοχή με το πέναλτι να μην δίνεται απο την διαιτητή Μαυροειδοπούλου, και να ξεσηκώνει θύελλα διαμαρτυριών από τις παίκτριες του ΟΦΗ.

Στο 80΄ήρθε το 2-1 για τον Αστέρα με την Δρακωνάκη να παίρνει αντικανονικά την μπάλα μέσα στην περιοχή και την Σεϊχ να σκοράρει με τις παίκτριες του ΟΦΗ να διαμαρτύρονται έντονα και για αυτή τη φάση.

Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 90΄με το 3-1 για τον Αστέρα με μακρινό σουτ που αιφνιδίασε την Στανίνου σε μια φάση όπου υπάρχει υποψία φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

ΟΦΗ: Στανίνου, Πατερνά, Θεοδωράκη, Σιδηρά, Κυδωνάκη, Τσέλα, Αεράκη, Πέίου, Ριμπάνσκα, Μουστάκ, Πις.

Έπαιξαν και οι: Kουκουλάκη, Φουρλάς.

Δείτε το βίντεο με τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης και τις φάσεις που διαμαρτύρεται ο ΟΦΗ: