Το απίθανο γκολ νίκης της Δανάης Σιδηρά! (Video)

Η Δανάη Σιδηρά πέτυχε ένα απίθανο γκολ από μακρινή απόσταση στο παιχνίδι της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού με αντίπαλο τις Νέες Ατρομήτου στο Κορωπί.

Η διεθνής αμυντικός του Παναθηναϊκού με ένα απίστευτο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα χάρισε τη νίκη στην ομάδα της κόντρα στις Νέες Ατρομήτου στο Κορωπί με 1-0.

Ο Παναθηναϊκός είχε «κολλήσει» στο 0-0 με τις Νέες Ατρομήτου στο Κορωπί κι όπως συμβαίνει σ’ αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται μία έμπνευση, προκειμένου να πάρει τη νίκη.

Στο 88ο λεπτό λοιπόν, η δική μας Δανάη Σιδηρά πήρε τη μπάλα στον χώρο του κέντρου και αφού απέφυγε την προσωπική της αντίπαλο, έχοντας φτάσει στη γραμμή του πλαγίου άουτ, αποφάσισε να σουτάρει, στέλνοντας τη μπάλα στο βάθος της εστίας των Νεανίδων Ατρομήτου.