Γερά στο «κόλπο» της παραμονής ο ΠΟΗ, 1-2 τον Δία!

Μεγάλη νίκη στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού πανηγύρισε ο ΠΟΗ, που επικράτησε εκτός έδρας του Δία με 1-2.

Δίας και ΠΟΗ «μονομάχησαν» σε ένα παιχνίδι με άκρως βαθμολογικό ενδιαφέρον στο Πανεπιστήμιο, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη και μάλιστα με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με σκορ 1-2 για την 22η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Από χθες ο Δίας, μετά τη νίκη του Κοροίβου μέσα στο Γάζι κόντρα στους Νέους Αλμυρού βρέθηκε στη ζώνη του υποβιβασμού και παρότι προγήθηκε σήμερα απέναντι στον ΠΟΗ, όχι μόνο δεν πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας, αλλά ηττήθηκε με 1-2 και είδε τον αντίπαλο του να τον φτάνει στους 16 βαθμούς.

Ο Δίας άνοιξε το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κεγιαδάκη να βρίσκει τα αντίπαλα δίχτυα από κοντά, για να έρθει ο ΠΟΗ με τον Τιγκίρη να φέρει το ματς στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μετά από χέρι αμυνόμενου για το 1-1 στο 50′

Κι οι δύο ομάδες έψαξαν στη συνέχεια να βρουν το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη, με τον ΠΟΗ να το πετυχαίνει όπως και την ανατροπή, με πρωταγωνιστή τον Λυραράκη που σκόραρε από κοντά δίνοντας ένα τεράστιο τρίποντο στην ομάδα του για το τελικό 1-2 στο 80′.

Δίας (Μαστορίδης): Μαστραντωνάκης, Σηφάκης, Μπορμπουδάκης, Γουργούλας, Παγωνάκης, Χριστιανίδης, Ανετάκης, Λεμονιάς, Κεγιαδάκης, Τσιριντάνης, Σπανουδάκης

ΠΟΗ (Μουρτζάκης): Τσαλαπατάνης, Φουντουλάκης, Χαϊντίνι, Σελαμάι, Μυζίρι, Τσαγκαράκης, Σταμπούλος, Λυραράκης, Γιαννόπουλος, Τιγκίρης, Τζιρίτας