“Βαριά” ήττα από τον Πανιώνιο και υποβιβασμός για την Επισκοπή

Αποχαιρέτησε την Γ’ Εθνική με “τεσσάρα” από τον Πανιώνιο η Επισκοπή

Ο Πανιώνιος επικράτησε με σκορ 1-4 στο Ρέθυμνο της Επισκοπής με αποτέλεσμα η Ρεθυμνιώτικη ομάδα να υποβιβαστεί και μαθηματικά στα τοπικά Ρεθύμνου.

Η είσοδος της ομάδας της Επισκοπής στα πρώτα 20 λεπτά του παιχνιδιού απέναντι στον πρωταθλητή Πανιώνιο ήταν από τις καλύτερες της σεζόν αλλά αυτός ο ενθουσιασμός δεν κράτησε περισσότερο και έτσι επήλθε το 1-4, που οδήγησε στον μαθηματικό υποβιβασμό της Επισκοπής στο τοπικό Ρεθύμνου.

Η Επισκοπή είχε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί με τον Μέτα με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού όμως εκείνος δεν βρήκε δίχτυα και όταν δεν βάζεις γκολ, στο τέλος το δέχεσαι.

Έτσι και έγινε καθώς η Επισκοπή τιμωρήθηκε αρκετά σκληρά στο πρώτο ημίχρονο δεχόμενη δύο τέρματα στο 37′ και στο 43′ από τον Άνιο Πότσι.

Στην επανάληψη η Επισκοπή έδειξε να επηρεάζεται αρνητικά από το γρήγορο 0-2 και στα πρώτα 20′ της δέχθηκε άλλα δύο τέρματα από τον Ιγνατίδη στο 60′ και στο 64′

Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Επισκοπή ήταν να Η ομάδα μας μειώσει με τον Κουκούλη σε 1-4, ενώ απώλεσε την ευκαιρία να κάνει το 2-4 με το χαμένο πέναλτι του Στέλιου Τζωρτζινάκη.

Επισκοπή(Καραντάθας): Ψαρράς, Χάιδος, Κεφαλάς, Συμεωνίδης, Μεσσήνης (64′ Μεργέμογλου), Μέτα, Πάτας (73′ Ζαχαράκης), Μπάρο (68′ Πεκίνι), Τζωρτζινάκης, Λέκα, Κάμερον (68′ Κουκούλης)

Πανιώνιος (Γεωργιάδης): Σκαφίδας, Κοτζάλλι (60′ Διονέλλης), Παντελίδης, Μπρέγκου, Αρναρέλλης (60′ Καλάγια), Ιγνατίδης, Γροντής (73′ Παπαχαραλάμπους), Παυλάκης, Τσιμιδόπουλος, Πότσι (73′ Γεμιστός), Μπουρλάκης (86′ Παλαιολόγος)