Εργοτέλης – Αετός Ανωγείων 2-1 με τρία δοκάρια!

4η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ και ο Εργοτέλης υποδέχθηκεστο Μαρτινέγκο τον Αετό Ανωγείων όπου κατάφερε να κερδίσει με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι που είχαν την υπεροχή,  είχαν μάλιστα και τρία δοκάρια!

Σκόρερ για τους κιτρινόμαυρους, οι Ορόσκο (πριν καν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό του ματς) και Δουλγεράκης (32′ )ενώ για τον Αετό μείωσε στο 53΄ο Βιτώρος, που λίγο μετά αποχώρησε τραυματίας.

Τα δοκάρια του Εργοτέλη: 56′ Δουλγεράκης, 81′ Τάγγινης, 89′ Ντάγια.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ:

1′ ΓΚΟΛ! Ο Γκόμεζ γύρισμα από αριστερά και ο Ορόσκο με ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή το 1-0
Στο πρώτο τέταρτο ο Εργοτέλης έχει σαφή υπεροχή, κυκλοφορεί την μπάλα ενώ δημιούργησε ένα – δύο ακόμα προϋποθέσεις αλλά χωρίς άλλη φάση.
17′ Σουτ με πλάτη του Γυφτάκη μέσα από την περιοχή, δεν απειλήθηκε η εστία του Παγωμένου, αδύναμα άουτ
20 ‘Αναγκαστική αλλαγή ο Οροζκο, μέσα ο Χότζα
25′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ Βιτώρου, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Μιράσι
27′ Σέντρα του Γκινι από αριστερά, κεφαλιά του Ξυλούρη Εμμ., δεν την έπιασε καλά καθώς ήταν υπό πίεση, ψηλά άουτ η μπάλα
32′ ΓΚΟΛ! Από κόρνερ Κεφαλουκου ο Δουλγεράκης με προβολή μέσα από την μικρή περιοχή 2-0
50′ Ο Κατσούρι βρέθηκε κοντά στο 3-0 αλλά δεν βρήκε καλά την μπάλα στο τελείωμα και αστόχησε σουτ
53′ ΓΚΟΛ! 2-1: Απευθείας φάουλ ο Βιτώρος, κόντραρε και στο τείχος και κατέληξε στα δίχτυα
56′ Πολύ καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ Δουλγεράκη, στο οριζόντιο δοκάρι!
60′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αετό. Έξω ο Βιτώρος μέσα ο Αντωνακούδης
69′ Ευκαιρία με τον Ταγγίνη μέσα από την μικρή περιοχή να σουτάρει αλλά έδιωξε αμυντικός πάνω στην γραμμή
71′ Ωραίος συνδυασμός των παικτών του Εργοτέλη με τον Καλαϊτζάκη να κόβει πάνω στην γραμμή και ο Παναγιωτάκης σουτάρε αλλά μπλόκαρε ο Παγωμένος
72′ O Γιαλιτάκης βρήκε χώρο για σουτ έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ
81′ Τρομερό σουτ από πλάγια αριστερά του Ταγγίνη με το δεξί “κεραυνός” η μπάλα στο δοκάρι
89′ Φάουλ του Χότζα, κεφαλιά του Ντάγια, απέκρουσε ο Παγωμένος και στη συνέχεια η μπάλα βρήκε στο δοκάρι!
90+1 Κεφαλογιάννης Λ. αντί του Ξυλούρη Εμμ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Εργοτέλης (Μηνάς Πίτσος): Μιράσι, Καλαϊτζάκης, Γυφτάκης, Δουλγεράκης, Βασιλείου, Γιακουμάκης, Κατσούρι (52′ Ντάγια), Κεφαλούκος (45′ Τάγγινης), Ντίσα (45′ Παναγιωτάκης), Ορόσκο (λ.τρ. 20′ Χότζα), Γκόμες

Αετός Ανωγείων (Γιώργος Φιολιτάκης): Παγωμένος, Κρητικός (45′ Βαρδαλάκης), Γκίνι, Παρασύρης, Μαρής, Στρατάκης (45′ Σπαχής), Γιαλιτάκης, Ξυλούρης, Ξυλούρης Ε. (91′ Κεφαλογιάννης Α.), Βιτώρος (60′ λ.τρ. Αντωνακούδης), Δρίτσας (72′ Κεφαλογιάννης Λ.)

Θυμηθείτε μέσα από το LIVE του PrimeSport την εξέλιξη του ματς λεπτό προς λεπτό: