Με ισοπαλία αποχαιρέτησε την Γ’ Εθνική ο Ερμής, 1-1 με Εθνικό στα Ζωνιανά

Ερμής Ζωνιανών και Εθνικός πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στην αναμέτρηση για την 34η και τελευταία αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τη σεζόν με 9 νίκες, 10 ισοπαλίες και 15 ήττες, γνωρίζοντας τον υποβιβασμό.

Ο ιστορικός Εθνικός, από την πλευρά του, μέτρησε 20 νίκες, 12 ισοπαλίες και 2 ήττες, ωστόσο το τελευταίο τρίμηνο δεν κατάφερε να ανταγωνιστεί τον Πανιώνιο στη μάχη της ανόδου.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στα πρώτα λεπτά με τους Γεωργούση και Πολύζο, ενώ οι γηπεδούχοι έφτασαν πιο κοντά στο γκολ, καθώς ο Κωστάκης σημάδεψε δοκάρι.

Αντωνίου, Γεωργούσης και Πολύζος είχαν καλές στιγμές στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως, ο Ερμής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ.

Το ρολόι σημάδευε το 65ο λεπτό, όταν ο Λίτσκας πήρε την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μεσούλι.

Εν συνεχεία, ο ίδιος παίκτης και ο Σκουτέλης έχασαν καλές ευκαιρίες για το 2-0.

Τελικά, ο Εθνικός έσωσε την παρτίδα με σουτ του Μακρυγιάννη στο 89ο λεπτό.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Δερμιτζάκης, Αυγουστάκης, Γεμιστός, Ζερβός, Μπαμπουλάκης, Τουρνάκης, Αλεξάκης, Βιτώρος, Κεφαλούκος, Κωστάκης, Σκουτέλης.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μεσούλι, Λαμάι (60′ Παπαγγελής), Πλουμάτος, Τσατσαρής, Χρούστινετς (60′ Τσιάβος), Παγώνης (60′ Κατσογιάννης), Πολύζος, Σέχου, Σκεντεράι, Αντωνίου (76′ Μακρυγιάννης), Γεωργούσης (60′ Σεκούμπα).

ΠΗΓΗ: LIGANEWS.GR