Εθνική Κ17: Βασικός ο Χνάρης, μπήκε αλλαγή ο Λαγουδάκης στην ήττα από την Κύπρο

Φιλική ήττα (1-2) με ανατροπή για την Εθνική Παίδων Κ17, με αντίπαλο την Κύπρο, στο γήπεδο της Ριζούπολης.

Ο Μάνος Χνάρης ξεκίνησε ως βασικός στο παιχνίδι ενώ στην εξέλιξη του μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κώστας Λαγουδάκης.

Η ενημέρωση του ΕΠΟ:

Φιλικός αγώνας: Ελλάδα – Κύπρος (U17): 1-2

Η Εθνική Ομάδα Παίδων, αν και προηγήθηκε νωρίς, ηττήθηκε 2-1 σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο “Γ. Καμάρας” από την αντίστοιχη της Κύπρου.

Ο αγώνας διεξήχθη στο πλαίσιο της προετοιμασίας των ομάδων για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U17.

Ο Αθανάσιος-Αριστομένης Χριστόπουλος ήταν ο σκόρερ του γκολ της Εθνικής στο 4ο λεπτό.

Ελλάδα (αρχική ενδεκάδα): Σταμέλος, Χριστόπουλος, Μόκρης, Θεοχάρης, Μπέρδος, Χνάρης, Αβραμούλης, Μιχαηλίδης, Τσιόκος, Ιωάννου, Σιώζος.

Αγωνίστηκαν ακόμη: Λαγουδάκης, Παπαδόπουλος Μ., Κρομμύδας, Κάπελας, Σιδηρόπουλος, Καπάτος, Βύντρα, Παπαδημητρίου, Αρβανιτάκης, Μανταζέλης.

Ελλάδα και Κύπρος θα αγωνιστούν σε ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι στις 19/09 στις 12:00 και πάλι στο “Γ. Καμάρας”.