Άντεξε ένα ημίχρονο απέναντι στον Εθνικό ο ΑΟΑΝ και κατέρρευσε στο δεύτερο (4-0)

Βαριά ήττα με 4-0 από τον Εθνικό εκτός έδρας γνώρισε την Κυριακή το μεσημέρι ο ΑΟΑΝ στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

Η ομάδα του Άλκη Πλουσή στάθηκε καλά στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο μέρος κατέρευσε σαν χάρτινος πύργος δεχόμενη τέσσερα τέρματα με τη νίκη του Εθνικού να είναι απόλυτα δίκαιη αφού είχε την υπεροχή καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στον Εθνικό που είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα όμως από την άλλη δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την εστία του Γιαγκιόζη πέρα από μια φορά στο 41΄με τον τερματοφύλακα του ΑΟΑΝ να μπλοκάρει το σουτ του Ποτουρίδη μέσα από την περιοχή.

Ο ΑΟΑΝ απείλησε μόλις μια φορά και αυτός την εστία του Δήμου στο πρώτο μέρος με το σουτ του Πήλιο από το ημικύκλιο της περιοχής να φεύγει άουτ.

Ο Εθνικός είχε τον έλεγχο του αγώνα και στο δεύτερο ημίχρονο μόνο που αυτή την φορά μετουσίωσε σε γκολ την υπέροχή του. Το σκορ για την ομάδα του Πειραιά άνοιξε στο 60΄ο Πουτουρίδης με σουτ μέσα από την περιοχή και οκτώ λεπτά αργότερα ο Γεωργούσης με πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από φάση διαρκείας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο ίδιος παίκτης ήταν που στο 87΄ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 όταν σε μια αντεπίθεση με πλασέ έστειλε για τρίτη φορά τη μπάλα στα δίχτυα του Γιαγκιόζη., ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις και πιο συγκεκριμένα στο 93΄με εναέριο πλασέ ο Παπαχρονόπουλος μετά από κόρνερ του Γεωργούση.

Εθνικός: Δήμος, Μανδαμανδιώτης (57΄Νταούλιας), Ζωγραφάκης, Χριστογιάννης, Χατζηκυριάκος, Μαλάϊ (74΄Σκεντεράι), Γεωργούαης, Πολύζος, Ποτουρίδης, Ερέρα (74΄Μπούσης), Αντωνίου (74΄Παπαχρονόπουλος)

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης, Δολαψάκης (75΄Γκελοσάνι), Τσανάι, Ξενοκτιστάκης, Θεοδωράκης, Κίσσας, Τσιλεδάκης (57΄Ποσκουρισιτς), Χαλκιαδάκης, Πήλιος, Σένκα (57΄Ιατρούδης), Γκίνη (λ.τ 30 Μέμος)