Εμφατική νίκη για Φαιστό στην πρεμιέρα, 3-1 το Λίντο

Νικηφόρα ξεκίνησε η Φαιστός την φετινή της πορεία στην Α2 ΕΠΣΗ, νικώντας με 3-1 το Λίντο στην πρεμιέρα

Στο γήπεδο των Βόρρων η Φαιστός υποδέχθηκε το Λίντο για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ με την ομάδα του Γιάννη Νικολιδάκη να αναδεικνύεται νικήτρια με σκορ 3-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Παπαδάκη.

Η Φαιστός εκμεταλλεύτηκε άλλο ένα κόρνερ στο έπακρο, πέντε λεπτά αργότερα όταν από εκτέλεση του Καργάκη, επικράτησε αναστάτωση στην περιοχή και η μπάλα βρέθηκε στα δίχτυα του Μακριδάκη.

Η ομάδα του Κώστα Φιλοξενίδη μείωσε στο 75ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση πέναλτι του Μαυρή, το οποίο είχε κερδίσει ο Φρέσκος.

Ο Καργάκης έγραψε το τελικό 3-1 για την Φαιστό με μια βολίδα από τα 25 μέτρα στην κλειστή γωνία του Λίντο.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Φαιστός: Ροδουσάκης, Σκαντζάκης, Παπαδάκης Σ, Ντόκο, Παπαδάκης Α, Κουτσάκης, Αλμπάν, Παπαδάκης Γ, Νικηφοράκης, Γρηγοράκης, Καργάκης

Λίντο: Μακριδάκης, Καρακωνσταντάκης, Παπάζογλου(80′ Καλογεράκης), Γιακουμάκης, Αδαμάκης(85′ Πατζαρίδης), Τζιράκης, Δεσποτόπουλος(45′ Τρυφίδης), Καρκανάκης(45′ Κεβάνι), Βαρδάκης, Μαυρής, Δασκαλάκης(45′ Φρέσκος)