Με χατ -τρικ του Γ. Παπαδάκη επέστρεψε στα τρίποντα η Φαιστός

Επέστρεψαν τα χαμόγελα αλλά και οι νίκες στην Φαιστό που επικράτησαν με 3-1 του Μαραθώνα .

Ο Γιώργος Παπαδάκης έκανε πράγματα και θαύματα καθώς πέτυχε τρία τέρματα, είχε και δοκάρι και βοήθησε τα μέγιστα την ομάδα του στην ανατροπή κόντρα στην ανεβασμένη ομάδα του Μαραθώνα

Οι φιλεξένουμενοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 17 με τον Ζερβουδάκη
Στο ακριβώς επόμενο λεπτό η Φαιστός έφτασε κοντά στην ισοφάριση με την κεφαλιά του Σ.Παπαδάκη να βρίσκει το δοκάρι του τερματοφύλακα του Μαραθώνα
Στο 37 η γηπεδούχος ομάδα έφερε το παιχνίδι στα ισια με τον Παπαδάκη Γιώργο μετά από ασίστ του Σκαντζάκη.
Η ολική ανατροπή έγινε στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 53 πάλι με τον Γιώργο Παπαδάκη αυτήν την φορά με μακρινό σουτ.
Το 3-1 το πέτυχε με το τρίτο προσωπικό του τέρμα ο Παπαδάκη Γιώργος με εύστοχη εκτέλεση πεναλτι που κέρδισε ο Πρέγκα.
Ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε και δοκάρι στο 66 .

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μαραθώνας  εχασε σημαντικές ευκαιρίες με Βατσινά και Σινάνι

Φαιστός:  Ροδουσάκης, Πρέγκα, Σκαντζάκης, Παπαδάκης Σ, Ντόκο, Παπαδάκης Α, Παπαδάκης Γ, Νικηφοράκης, Γρηγοράκης, Καργάκης Πολυχρονάκης
Μαραθώνας:  Κορνηλάκης, Σταματάκης Μ, Ζερβουδάκης, Σταματάκης Γ, Στρατηγάκης, Γεωργάλης Κοιλιάδης, Δίπλας Βατσινάς Χρονάκης