Επιστροφή στα τρίποντα για την Φαιστό με εντυπωσιακό διπλό

Επιστροφή στα τρίποντα για την ομάδα της Φαιστού που επικράτησε εκτός έδρας του Άλογου Μαλεβιζίου με με 2-6.

Σε μια χορταστική αναμέτρηση στην οποία σημειώθηκαν οκτώ τέρματα  η Φαιστός επέστρεψε στις νίκες με τον πλέον εμφατικό τρόπο.

Η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν πιο ουσιαστική από τον αντίπαλο της και κατάφερε να πάρει από το πρώτο ημίχρονο ένα προβάδισμα ασφαλείας.

Το συγκρότημα του Νικολιδάκη άνοιξε το σκορ στο 18 με πλασέ του Μαυρογιαννάκη για να έρθει ο Άλλα στο 22  με ατομική ενέργεια και σουτ να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του .

Το 0-3 έγινε με σουτ του Μπρέγκα στο 28

H ομάδα της Φαιστού συνέχισε στο ίδιο τέμπο και στο 55  πέτυχε και τέταρτο τέρμα με τον Άλλα

To  ‘Άλογο  προσπάθησε ανέβασε την απόδοση του και στο 65 μείωσε σε 1-4 με σουτ του Ανδρουλάκη.

Η φιλοξενούμενη ομάδα δέκα λεπτά αργότερα με πέναλτι του Στέλιου Παπαδάκη απάντησε στο  τέρμα των γηπεδούχων.

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε καθώς στο 87 το Άλογο Μαλεβιζίου μείωσε ξανά σε 2-5 για να έρθει ο Άλλα με πέναλτι στην εκπνοή του παιχνιδιού να ολοκληρώσει την εμφατική νίκη διαμορφώνοντας σε 2-6

Άλογο Μαλεβίζιου : Ζερβός, Φουκάκης, Περάκης, Σερλιδάκης,Δίπλας, Κάββαλος,Νικηφόρος, Γκιαουράκης,Σαμόλης,Γιαννακάκης, Ζερβός.

Φαιστός: Σταυρουλάκης, Γρηγοράκης, Κιούπι, Κιουμουρτζάκης, Σκαντζάκης, Ντόκο, Παπαδάκης Σ, Παπαδάκης Α, Νικολιδάκης , Μαυρογιαννάκης ,Αλλα