Φιλική νίκη σε 70λεπτο για τα κορίτσια του ΟΦΗ με πρωταγωνίστρια την Μουστάκ!

Νίκη για τον ΟΦΗ στο φιλικό με την ΡΕΑ

Στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρητίου Σταδίου πραγματοποιήθηκε η 70λεπτη φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και την ΡΕΑ με τις γηπεδούχες να παίρνουν την νίκη με σκορ 2-1.

Στο α’ μέρος, το ματς ήταν ισορροπημένο, με την Σουζούκα να ανοίγει το σκορ στο 12’ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ για την ΡΕΑ.

Οι παίκτριες του ΟΦΗ αντέδρασαν και ισοφάρισαν με εκτέλεση πέναλτι της Μουστάκ στο 21’!

Στην επανάληψη η Μουστάκ πέτυχε και το 2ο γκολ για την ομάδα ου ΟΦΗ κάνοντας την ανατροπή από κοντά στο 66′ και χάρισε την νίκη στην ομάδα της!

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

2’ Η Πις στην αντεπίθεση σημάδεψε το δοκάρι της Μανουκαράκη.

12’ Η Σουζούκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για τη ΡΕΑ 0-1.

13’ Η Μανουκαράκη πραγματοποίησε δύσκολη απόκρουση σε τετ α τετ, ενώ σε νέο σουτ η

Παντερή απομάκρυνε πάνω στη γραμμή.

15’ Εξαιρετική αντεπίθεση, με τη Σουζούκα να σουτάρει μέσα από την περιοχή και την τερματοφύλακα να μπλοκάρει με τη δεύτερη προσπάθεια.

21’ Η Σουζούκα υπέπεσε σε πέναλτι με τη Μάστακ να εκτελεί εύστοχα για το 1-1.

39’ Η Μπασούρη σούταρε από μακριά, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

40’ Όμορφη αντεπίθεση με την Μπασούρη να πασάρει στη Μοσκοφίδου και εκείνη από τη μεριά της να τη στρώνει στην Κρίστο στο ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνάει λίγο έξω.

58’ Η Σουζούκα σούταρε από αριστερά έξω από την περιοχή, με την τερματοφύλακα να μπλοκάρει.

59’ Η Μοσκοφίδου σούταρε μέσα από την περιοχή, με την αμυντικό του ΟΦΗ να απομακρύνει τελευταία στιγμή.

62’ Η Μοσκοφίδου σούταρε έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.

66’ Στην αντεπίθεση η Μάστακ βρέθηκε απέναντι από τη Μαργαρίτη, στοχεύοντας σωστά για το 2-1.

ΡΕΑ (Στέλιος Κοζανίδης): Μανουκαράκη, Βορριά, Γεωργούλα, Γουνάκη, Παντερή, Μαρκουτσά, Μπασούρη, Σουζούκα, Κοτσάκι, Κρίστο, Μοσκοφίδου.

Έπαιξαν επίσης: Μαργαρίτη, Σιτούμα, Νικοπούλου, Αλεξάκη.