H φάση που «φωνάζει» ο ΠΟΑ στη Θήβα (Photos)

Από ό,τι φαίνεται τα παράπονα του ΠΟΑ είναι… δικαιολογημένα.

Ο ΠΟΑ πλήρωσε την κακή του εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ελλοπιακό, από τον οποίο γνώρισε την ήττα με 2-1 στη Θήβα για την 29η αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Όσο κι αν προσπάθησε, η ομάδα του Κώστα Φραντζέσκου δεν κατάφερε να αποφύγει το… μοιραίο, ωστόσο έχει παράπονα από τη διαιτησία και ιδιαίτερα από τον 2ο βοηθό, Τζανή του συνδέσμου Αθηνών, ο οποίος όπως φαίνεται και στο παρακάτω στοπ-καρέ από το Video του Radio Thiva, το οποίο μετέδωσε ζωντανά την αναμέτρηση, ακύρωσε λανθασμένα το γκολ του Μέμμου στο 73ο λεπτό με υπόδειξη οφσάιντ.

Να σημειωθεί ότι με απόφαση του ίδιου βοηθού, διακόπηκε μία σημαντική επίθεση του ΠΟΑ λίγα λεπτά νωρίτερα, με τον Γιακουμάκη να βγαίνει από κανονική θέση, όπως φαίνεται στην πλάτη της άμυνας του Ελλοπιακού και να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ, σε μία σαφώς πιο δύσκολη φάση.