Επτάσφαιρος ο Ηρόδοτος στη Δαμάστα!

Ακάθεκτος συνέχισε την πορεία του ο Ηρόδοτος, που δεν σταμάτησε ούτε στη Δαμάστα και επικράτησε με σκορ 7-1!

Σκόρερ για τους κυανόλευκους οι Γαρεφαλάκης (13′, 39′), Φραγκουλάκης (43′, 54′), Μπάμπης (48′, 58′), Παγώνης (90′).

Η Δαμάστα μείωσε στο 50′ όταν ο Κατσαρός εκτέλεσε κόρνερ, ο Ζαφείρης είχε πολλούς παίκτες μπροστά του, προσπάθησε να διώξει, η μπάλα βρήκε σε κάποιο πόδι και κατέληξε στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα του Ηροδότου (1-4).

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Στη σέντρα οι παίκτες του Ηροδότου με τον Μιχάλη Φραγκουλάκη, ο αρχηγός των “μπλε” προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων από το κέντρο, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Χατζιδάκη.

7′ Στημένη φάση για την Δαμάστα, εκτέλεσε ο Κατσαρός με το αριστερό από δεξιά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ζαφείρη.

11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο. Όμορφη συνεργασία των “μπλε”, σέντρα Χίντρι από δεξιά, όμορφη γυριστή κεφαλιά του προωθημένου Μπάμπη από το πρώτο δοκάρι, η μπάλα πάνω από την εστία.

13′ Ο Ηρόδοτος ανοίγει το σκορ. Ο Χίντρι “έκλεψε”, έδωσε στον Φραγκουλάκη, αυτός έκανε την ασίστ στον Γαρεφαλάκη που με τρομερό διαγώνιο δεξί βολέ από δεξιά έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Χατζιδάκη (0-1).

15′ Σουτ του Κόκκινου Ι. από αριστερά, μπλόκαρε σταθερά ο Ζαφείρης.

17′ Καλή στιγμή για την Δαμάστα. Κόρνερ Κοκκίνου Ανδ. από αριστερά, γυριστή κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι του Μαυρογιαννάκης, η μπάλα πάνω από την εστία του Ζαφείρη.

19′ Μακρινό δυνατό σουτ Μπάμπη με το αριστερό από αριστερά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Χατζιδάκη.

22′ Coolind break λόγω της ζέστης στη Δαμάστα.

25′ Μεγάλη ευκαιρία για την Δαμάστα. Σουτ του Κατσαρού από αριστερά με εξουδετερωμένο τον Ζαφείρη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

29′ Ωραίο σουτ του Μαγάκη με το δεξί έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό παραθυράκι του Χατζιδάκη.

35′ Όμορφη προσπάθεια και σουτ Τριάντη με το δεξί έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό παραθυράκι του Χατζιδάκη.

39′ Δεύτερο γκολ για τον Ηρόδοτο. Τρομερή ψηλοκρεμαστή μπαλιά Φραγκουλάκη έβγαλε μόνο του τον Γαρεφαλάκη που με πανέμορφο πλασέ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Χατζιδάκη (0-2).

43′ Τρίτο γκολ για τον Ηρόδοτο. Οι “μπλε” κέρδισαν με τον Φραγκουλάκη φάουλ για χέρι παίκτη της Δαμάστας, εκτέλεσαν πολύ γρήγορα, φοβερό δυνατό μακρινό σουτ Φραγκουλάκη με το αριστερό, η μπάλα στην αριστερή γωνία του Χατζιδάκη παρά την προσπάθειά του (0-3).

-Ημίχρονο στη Δαμάστα, Δαμάστα – Ηρόδοτος 0-3.

-Στη σέντρα οι ποδοσφαιριστές της Δαμάστας, άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

48′ Τέταρτο γκολ για τον Ηρόδοτο. Φοβερό μακρινό σουτ Μπάμπη με το αριστερό από αριστερά, η μπάλα στη δεξιά γωνία του Χατζιδάκη (0-4).

50′ Μειώνει η Δαμάστα. Κόρνερ Κατσαρού από δεξιά, ο Ζαφείρης είχε πολλούς παίκτες μπροστά του, προσπάθησε να διώξει, η μπάλα βρήκε σε κάποιο πόδι και κατέληξε στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα του Ηροδότου (1-4).

54′ Πέμπτο γκολ για τον Ηρόδοτο. Γύρισμα – ασίστ Γαρεφαλάκη από αριστερά, δυνατό σουτ Φραγκουλάκη μέσα από την περιοχή στα δίχτυα (1-5)!

56′ Διπλό δοκάρι για τον Ηρόδοτο. “Λόμπα” Φραγκουλάκη στο οριζόντιο, κεφαλιά στη συνέχεια του Χίντρι που πήρε το “ριμπάουντ”, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Χατζιδάκη.

58′ Έκτο γκολ για τον Ηρόδοτο. Γύρισμα – ασίστ Γαρεφαλάκη από δεξιά, πλασέ στην κίνηση Μπάμπη στα δίχτυα (1-6).

60′ Πρώτη αλλαγή για τον Ηρόδοτο, στη θέση του Κανδηλάκη που καταχειροκροτείται από τους φιλάθλους του Ηροδότου και ανταποδίδει ο Τσαμαντιώτης.

63′ Διπλή αλλαγή για τον Ηρόδοτο. Κρεμίτσας αντί Τριάντη και Μολλά αντί Γαρεφαλάκη.

65′ Πρώτη αλλαγή και για την Δαμάστα, στη θέση του Ζερβάκη ο Οικονομσκης.

66′ Δυνατό σουτ Κοκκίνου Ι. από αριστερά, έπεσε και μπλόκαρε όμορφα ο Ζαφείρης.

70′ Δυνατό διαγώνιο σουτ Κόκκινου Ι. από δεξιά, εξαιρετική απόκρουση του Ζαφείρη.

72′ Δεύτερη αλλαγή για την Δαμάστα, έξω ο Μηλιαράκης μέσα ο Χασουράκης Ραφ.

75′ Μεγάλη επέμβαση του Ζαφείρη. Ο Κόκκινος Ι. τετ-α-τετ προσπάθησε να τον “κρεμάσει”, ο τερματοφύλακας του Ηροδότου το κατάλαβε, σήκωσε τα χέρια του, βρήκε την μπάλα και μπλόκαρε πανέμορφα στη συνέχεια

77′ Φάουλ Φραγκουλάκη από δεξιά, βρήκε ελάχιστα τη μπάλα με το κεφάλι ο Κρεμίτσας, αυτή έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Χατζιδάκη.

77′ Νέα αλλαγή για την Δαμάστα, Κωστάκης αντί Χασουράκη Εμμ.

82′ Νέα διπλή αλλαγή για τον Ηρόδοτο, Παπαδάκης – Χατζηδάκης αντί Γιαννικάκη και Μπαρδάκης αντί Φραγκουλάκη.

-Αποθεώνεται ο Μιχάλης Φραγκουλάκης κατά την έξοδό του από τους φιλάθλους του Ηροδότου, ακούγοντας ρυθμικά το όνομά του.

87′ Καλό μακρινό χτύπημα φάουλ Τσαμαντιώτη με το δεξί η μπάλα λίγο έξω.

89′ Ο Κατσαρός ξέφυγε από δεξιά μέσα στην περιοχή και έκανε το σουτ, τρομερή απόκρουση.

90′ Γκολάρα για τον Ηρόδοτο. “Λόμπα” Παγώνη πριν το κέντρο, “κρέμασε” τον Χατζιδάκη που έπιασε την μπάλα μέσα από την γραμμή του τέρματός του.

-Μια από τις ομορφότερες… γκολάρες του φετινού πρωταθλήματος για τον πολύπειρο που πανηγύρισε με… πιπίλα!

90+2′ Νέα “λόμπα” Χίντρι από το κέντρο λίγο έξω!

-Λήξη στη Δαμάστα, Ηρόδοτος να τον… πιες στο ποτήρι με τους φίλους του να μετατρέπουν την έδρα της τοπικής ομάδας σε Νέα Αλικαρνασσό (1-7)!