Ισοπαλία σαν ήττα για τον Ηρόδοτο κόντρα στην Μινωική

Ο Ηρόδοτος παραχώρησε λευκή ισοπαλία κόντρα στην Μινωική στην Αλικαρνασσό και έμεινε στο -4 από τον ΑΟΤυμπακίου.,

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού  ειχε την υπεροχή και απώλεσε σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχει το πολύποθητό τέρμα.

Σημαντικότερη ειναι είναι το δοκάρι του Χίντρι  στι 37

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

-Στη σέντρα οι παίκτες της Μινωικής, ξεκίνησε το παιχνίδι στη Νέα Αλικαρνασσό.

5′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο. Όμορφη ενέργεια και σέντρα Γιαννικάκη από δεξιά, πανέμορφη γυριστή κεφαλιά Χίντρι από το πρώτο δοκάρι, η μπάλα πάνω από την εστία του Αμπατζή.

7′ Νέα καλή στιγμή για τους “μπλε” Σουτ Τσαμαντιώτη από το ύψος της περιοχής και προς τα δεξιά, η μπάλα έπαιρνε τροχιά προς τα δίχτυα, απομάκρυνε ο Καστελλιανακης, σώζοντας την ομάδα του.

14′ Μεγάλη ευκαιρία για την Μινωική. Σέντρα Στακάκης από δεξιά, κεφαλιά Ρουμελιώτη μόνος του στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Ζαφείρη.

15′ Φωνάζουν για χέρι – πέναλτι στον Ηρόδοτο έπειτα από βολέ του Μπάμπη από την περιοχή, συνέχεια από τον διαιτητή.

20′ Μακρινό δυνατό σουτ Γαρεφαλάκη, προσπάθησε να μπλοκάρει ο Αμπατζής δίχως αποτέλεσμα, η μπάλα έφυγε πλάγια.

29′ Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για την Μινωική, έξω ο τραυματίας Ανδρεαδάκης μέσα ο Καρανικολάου.

30′ Όμορφη ενέργεια και επικίνδυνο γύρισμα Γαρεφαλάκη από αριστερά, μπλόκαρε ο Αμπατζής.

31′ Φάουλ για τον Ηρόδοτο, εκτέλεσε πλασάρισμα ο Φραγκουλάκης δεξιά για τον Γιαννικάκη που έκανε το επικίνδυνο γύρισμα, προβολή του προωθημένου Παγώνη στο πρώτο δοκάρι, έβαλαν την κόντρα, σώζοντας την εστία του Αμπατζή οι αμυντικοί της Μινωικής.

33′ Καλή στιγμή για τον Ηρόδοτο. Σέντρα Γαρεφαλάκη από δεξιά, βολέ Φραγκουλάκη έξω.

37′ Δοκάρι για τον Ηρόδοτο. Ασίστ Φραγκουλάκη, τρομερή κίνηση Χίντρι μέσα στην περιοχή, γύρισε πανέμορφα το σώμα του και έκανε το σουτ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αμπατζή.

41′ Καλή στιγμή για τον Ηρόδοτο. Επικίνδυνο γύρισμα Γαρεφαλάκη από δεξιά, βρήκε τη μπάλα ο Καστελλιανακης προ του Φραγκουλάκη που ετοιμαζόταν να πλασάρει στα δίχτυα.

44′ Καλή στιγμή για τον Ηρόδοτο. Σέντρα Μπάμπη από αριστερά, δεν μπόρεσε να μπλοκάρει ο Αμπατζής κεφαλιά στην κίνηση Φραγκουλάκη από το δεύτερο δοκάρι έξω!

-Ημίχρονο στη Νέα Αλικαρνασσό, Ηρόδοτος – Μινωική 0-0.
s
-Στη σέντρα οι ποδοσφαιριστές του Ηροδότου με τον Μιχάλη Φραγκουλάκη που επιχείρησε να αιφνιδιάσει από τη σέντρα, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Αμπατζή.

47′ Πανέμορφη συνεργασία των παικτών του Ηροδότου, δυνατό σουτ Γαρεφαλάκη, η μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Αμπατζή.

52′ Δεύτερο δοκάρι για τον Ηρόδοτο. Κόρνερ Φραγκουλάκη από δεξιά, κεφαλιά του προωθημένου Μουρτζάκη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αμπατζή.

56′ Κόρνερ Καραντινάκη από δεξιά, αδύναμα γυριστή σουτ δύο παικτών της Μινωικής δεν ανησύχησαν τον Ζαφείρη.

57′ Δυνατό σουτ Φραγκουλάκη από αριστερά, κόντραραν οι παίκτες της Μινωικής.

58′ Δεύτερη αλλαγή για την Μινωική, έξω ο Σαραφαλντίν μέσα ο Σταυρακάκης.

61′ Φάουλ Γαρεφαλάκη από αριστερά, απομάκρυνσν οι αμυντικοί της Μινωικής, βολέ Μπάμπη με το αριστερό πάνω από τα δοκάρια του Αμπατζή.

63′ Φάουλ Τριάντη από αριστερά, γυριστή κεφαλιά Γαρεφαλάκη πάνω από τα δοκάρια.

67′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο. Οι “μπλε” βγήκαν ταχύτατα μπροστά αλλάζοντας πανέμορφα την μπάλα, εξαιρετική ενέργεια Φραγκουλάκη από αριστερά, μπήκε πανέμορφα στην περιοχή, έκανε το δυνατό διαγώνιο σουτ, η μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Αμπατζή.

71′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ηρόδοτο. Βολίδα Φραγκουλάκη, η μπάλα δίπλα από το δεξί παραθυράκι του Αμπατζή.

74′ Νέα καλή στιγμή για τους “μπλε”. Ο Χίντρι μπήκε στην περιοχή από αριστερά και γύρισε επικινδυνα, ωραίο γυριστό σουτ Τσαμαντιώτη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια!

77′ Κόρνερ Φραγκουλάκη από αριστερά, Χίντρι και Μαγάκης δεν μπόρεσαν να βρουν την μπάλα με το κεφάλι και να την στείλουν στα δίχτυα.

78′ Πρώτη αλλαγή για τον Ηρόδοτο, στη θέση του Τσαμαντιώτη ο Μολλά.

79′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρόδοτο. Πλασέ Μαγάκη μέσα από την περιοχή, απέκρουσε πολύ δύσκολα ο Αμπατζής, νέο δυνατό σουτ Γαρεφαλάκη από αριστερά πάνω από τα δοκάρια!

83′ Φάουλ Καραντινάκη από δεξιά, αδύναμη κεφαλιά Πατσάκης, μπλόκαρε ο Ζαφείρης.

84′ Νέα αλλαγή για τον Ηρόδοτο, Κανδηλάκης αντί Τριάντη.

85′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρόδοτο, ασίστ Φραγκουλάκη, κεφαλιά Κανδηλάκη που παίζει ως σέντερ φορ έξω!

86′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρόδοτο. Γύρισμα – ασίστ Φραγκουλακη από δεξιά, πλασέ στην κίνηση Κανδηλάκη, η μπάλα περνάει βασανιστικά έξω!

89′ Νέα αλλαγή για την Μινωική, Τζεναμοινας αντί Πατσάκης.

90+2′ Τεχνικό πλασέ Χίντρι από αριστερά έξω!

-Λήξη στη Νέα Αλικαρνασσό, Ηρόδοτος – Μινωική 0-0.