Απόδραση από την Γέργερη για τον Ηρόδοτο

Μεγάλο διπλό για τον Ηρόδοτο που πέρασε νικηφόρα από την Γέργερη.

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό και αμφότερες οι ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες ικανοποιώντας όσους το παρακολούθησαν ,

Το γκολ άνοιξε η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού με τον Μιχελουδάκη στο 20΄

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τον Ηρόδοτο να προηγείται .

Στο 52 ο Κόκκινος έφερε το παιχνίδι στα ίσια για να έρθει ο Λίτσκας στο 59 να διαμορφώσει το τελικό 1-2.

Απο εκει και πέρα οι δυο ομάδες έχασαν ευκαιρίες να πετύχουν  κάποιο γκολ με Ξεκαρδάκη Λυδάκη για τον Ρούβα και τον Μιχελουδάκη και Λίτσκα για τους φιλοξενούμενους.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

6′ Σέντρα Λυδάκη από δεξιά, ο Σείχ πιεζόμενος δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα απειλώντας τον Σταματάκη

15′ Επικίνδυνη σέντρα Χριστοφοράκη από αριστερά, μπάλα έφτασε σε θέση βολής στον Κόκκινο που προσπάθησε να σουτάρει στην κίνηση, πέρασε η φάση.

19′ Κίτρινη στον Ντελία για μαρκάρισμα από πίσω στον Τσαμαντιώτη.

20′ Ο Ηρόδοτος ανοίγει το σκορ. Ο προωθημένος Κανδηλάκης επωφελείται από τις κόντρες, σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή, έσωσε με τα πόδια ο Παπαδάκης, ο Μιχελουδάκης πήρε το “ριμπάουντ” και με κεφαλιά από κοντά την έσπρωξε στην εστία (0-1). -Σέντρα έδειξε ο Κλαμπατσέας, με την μπάλα να έχει περάσει την γραμμή σύμφωνα με τον διαιτητή. 2

29′ Ο Χριστοφοράκης κέρδισε από δεξιά αλλά δεν μπόρεσε να πιάσει το.βολε έξω από την περιοχή.

31′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοφοράκη από δεξιά, η μπάλα έξω και με τον αέρα.

33′ Κίτρινη και στον Τζαγκαράκη για μαρκάρισμα.

37′ Κόρνερ Κοιλιάρα από αριστερά, πλασέ στην κίνηση Χαρίτου στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα πήρε ύψος, έφυγε παράλληλα από την εστία και κατέληξε πλάγιο άουτ από αριστερά.

41′ Κίτρινη και στον Τσατσάκη για μαρκάρισμα στον Κοιλιάρα.

45′ Ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ Μιχελουδάκη από αριστερά λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

-Ημίχρονο στη Γέργερη, Ρούβας – Ηρόδοτος 0-1.

Οι ενδεκάδες της αναμέτρησης

Ρούβας: Παπαδάκης, Καλεμάκης, Ντελής, Τσατσάκης, Ντελία, Φραγκιαδουλάκης, Κόκκινος, Ιμπραχήμ Σειχ, Χριστοφοράκης, Λυδάκης, Ξεκαρδάκης

Ηρόδοτος: Σταματάκης, Καρυωτάκης Γ, Τσαγκαράκης Δ, Κανδυλάκης, Χαρίτος, Τσαματιώτης, Κοιλιάρας Γ, Λίτσκας, Ψαρράς, Μιχελουδάκης, Λουμπάκης