Η ιδιαίτερη αναφορά του Β. Κασσαπάκη στον ΟΦΑΜ και στον Γιάννη Ασπρή

Ο ΠΟΑ Β΄ ξεκίνησε με το δεξί την παρουσία του στα τοπικά δρώμενα του ποδοσφαίρου  καθώς επικράτησε με 2-1 του ΟΦΑΜ.

Το παιχνίδι για τον Βασίλη Κασσαπάκη ήταν ιδιαίτερο  για δυο λόγους. Ο ένας είναι ότι έκανε το δικό  ντεμπούτο στο πάγκο της νεοσύστατης ομάδας αλλά και για το γεγονός ότι τέθηκε αντιμέτωπος με την ομάδα της γειτονιάς του.

Μάλιστα ο ικανός προπονητής έκανε σε δηλώσεις του στο Primesport.gr ιδιαίτρα αναφορά στον ΠΑΝΟΜ αλλά και στον αείμνηστο Γιάννη Ασπρή.

Αναλυτικά η τοποθέτηση του Βασίλη Κασσαπάκη

” Καλή ποδοσφαιρική σεζόν σε όλους! Όσο αφορά τον αγώνα είχαμε πάρα πολύ καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο και ήμασταν κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο βάζοντας δύσκολα στον αντίπαλο και πιέζοντας για να σκοράρουμε κάνοντας το στο 43

Στο δεύτερο ημίχρονο θέλαμε να συνεχίσουμε στο ίδιο Ρυθμό, αλλά ο αντίπαλος μας έβαλε δύσκολα ανά διαστήματα ανεβάζοντας τις γραμμές του.

Παρόλα αυτά τα παιδιά δείξανε πρόσωπο και χαρακτήρα κρατώντας την νίκη! Θα ήθελα να ευχηθώ περαστικά στο Γιάννη Κουγιο ο οποίος τραυματίστηκε και να είναι σύντομα κοντά μας.

Επίσης θα ήθελα να ευχηθώ στην ομάδα της γειτονιάς μου καλή σεζόν, με υγεία ,και να τους πω πολλά συγχαρητήρια για την φετινή τους προσπάθεια.

Μια προσπάθεια που είναι αφιερωμένη στον Γιάννη Άσπρη,ένα παιδί που αγάπησε και αγαπήθηκε στο Τσαλικακι οσο λίγοι, και δεν είναι πλέον κοντά μας…