Συστήθηκε με χατ-τρικ ο Κεραλάκης στη νίκη με 4-2 των Μοιρών επί της Φαιστού

Οι δύο γείτονες διασταύρωσαν τα «ξίφη» τους σε φιλικό επίπεδο στους Βώρους, με τις Μοίρες να είναι εκείνες που επικράτησαν με 4-2 της Φαιστού.

Απόλυτος πρωταγωνιστής, δείχνοντας και τις προθέσεις του για το εγγύς μέλλον ο Αετός Κελαράκης, ο οποίος στο ανεπίσημο ντεμπούτο του με την φανέλα της ΑΕΜ, σκόραρε χατ-τρικ και μάλιστα στο πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Ο επιθετικός των Μοιρών ήταν απίστευτα αποτελεσματικός και με τα γκολ του, κατάφερε να δώσει προβάδισμα ασφαλείας απέναντι στη Φαιστό, η οποία μείωσε με πλασέ του Στέλιου Παπαδάκη πριν την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, ένα άλλο νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας του Απόστολου Παπακώστα, ο Μαγάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1, για να έρθει λίγα λεπτά πριν το τέλος ο Αρμπάν να διαμορφώσει το 4-2.

Ένα φιλικό, πρώτο στη σειρά για Φαιστό και Μοίρες, με τους Γιάννη Νικολιδάκη και Απόστολο Παπακώστα, να έχουν την ευκαιρία να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές τους, ώστε να διαπιστώσουν εμπράκτως την κατάσταση που βρίσκονται έπειτα από το πρώτο στάδιο προετοιμασίας.