“Έκλεισε” την χρονιά με θετικό πρόσημο ο Κεραυνός!

Πέρασε με νίκη από την έδρα του Αγίου Δημητρίου ο Κεραυνός

Ο Κεραυνός ήταν πολύ καλός στην εκτός έδρας αναμέτρηση της τελευταίας αγωνιστικής και επικράτησε με σκορ 1-3 του Αγίου Δημητρίου και έκλεισε θετικά την χρονιά.

Η πρώτη μεγάλη φάση στο ματς χάθηκε για τον Κεραυνό στο 19′ με τον Μαυρογιαννάκη να σημαδεύει το δοκάρι.

Τρία λεπτά αργότερα νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Χουστουλάκη να κάνει το πλασέ από την μικρή περιοχή και να βλέπει τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει εξ’ επαφής!

Ο Χουστουλάκης στο 33′ τελικά κατάφερε να βάλει μπροστά την ομάδα του Κεραυνού.

Στην επόμενη φάση ο Δρακάκης έκανε τρομερή ενέργεια, τρίπλαρε τέσσερις αντιπάλους με το σουτ του να αναγκάζει τον τερματοφύλακα σε μία τρομερή επέμβαση!

Στην επανάληψη ο Κεραυνός μπήκε το ίδιο δυνατά και έφτασε στο δεύτερο τέρμα με τον Μπουτσάκη στο 54′.

Μάλιστα δέκα λεπτά αργότερα έγινε και το 0-3 με τον Γιαννιδάκη λίγο μετά από την είσοδο του στο ματς.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά ήταν να μειώσουν στο τελικό 1-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γαλανάκη.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές μετά την αποβολή του Δρακάκη στο 75′ και έχασαν μία ακόμη μεγάλη φάση για το 1-4 στο 85′ αλλά ο Ζωάκης πέρασε και τον τερματοφύλακα αλλά δεν βρήκε δίχτυα.

Άγιος Δημήτριος: Γαλανάκης, Σερλιδάκης, Απλαδάς, Παπαδάκης Ν., Σακλαμάκης, Αεράκης, Παπαδάκης Ι., Μιχελακάκης, Νταουσιάνης, Πεδιώτης, Βιτσαξάκης

Κεραυνός: Χαχλιουτάκης, Μπουτσάκης, Ζωάκης, Κουμάκης, Προβατάς, Μαυρογιαννάκης, Ορφανός, Χουστουλάκης (60′ Γιαννιδάκης), Δρακάκης, Μπουτσάκης (60′ Χατζηιωάννου)