Επιβλητικό «διπλό» της Κ17 κόντρα στην ΑΕΚ

Με σκόρερ τους Καστελλιανάκη (29’, 70’) και Καινουργιάκη (32’), η Κ17 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 0-3 της αντίστοιχης της ΑΕΚ στα Σπάτα, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K17, κατακτώντας την 6η θέση της τελικής βαθμολογίας.

Η ομάδα του ΟΦΗ , η οποία δημιούργησε καλές προϋποθέσεις από τα πρώτα λεπτά, άνοιξε το σκορ στο 29’, με τον Καστελλιανάκη να σουτάρει εντός περιοχής, νικώντας τον Παπαβασιλείου για το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα ο Καινουργιάκης έγινε κάτοχος της μπάλας, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σωμαράκη και με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα της εστίας των «κιτρινόμαυρων» για το 0-2.

Στο 42’ ο Καστελλιανάκης βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώθηκε, με το 0-2 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στο 70’ ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι με τον Μπεϊνά. Ο Καστελλιανάκης ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε για δεύτερη φορά τον Παπαβασιλείου, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Κ17 ΟΦΗ (Θ. Ελευθεριάδης): Μπουστζοκάι, Νινιράκης, Καινουργιάκης, Κωνσταντακόπουλος Γ. (66’ Κοζυράκης), Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Τσελεγγίδης (76’ Πατραμάνης), Σωμαράκης, Χαραλάμπης (76’ Παντερής), Καστελλιανάκης (84’ Λυγεράκης), Μπεϊνάς (84’ Ντρεϊάι).