One man show από τον Κουράκη στον Κρουσώνα!

“Εξάσφαιρος” Άκης Κουράκης στον Κρουσώνα

“Μαγικός” Κουράκης στο ΠΑΟΚρουσώνα – Ποσειδώνας με τον σέντερ φορ του ΠΑΟΚ να σκοράρει έξι φορές και να βάζει πλατιά φαρδιά την υπογραφή του στην νίκη των γηπεδούχων με σκορ 7-1!

Ο ΠΑΟΚρουσώνα ήταν καταιγιστικός από την εκκίνηση της αναμέτρησης και με… μαέστρο στην επίθεση τον Κουράκη, ο οποίος σημείωσε τέσσερα τέρματα στο πρώτο εικοσάλεπτο βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 4-1!

Προσωρινά για τον Ποσειδώνα είχε μειώσει ο Μποζατζίδης σε 2-1, ενώ ο Μαγάκης έχασε την ευκαιρία από την άσπρη βούλα να φέρει το ματς στα ίσα!

Στα δεύτερο μισό του πρώτου μέρους δεν είχαμε άλλο τέρμα με το 4-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚρουσώνα μπήκε και πάλι με το… πόδι στο γκάζι και έκανε το 5-1 με τον Σεραφειμίδη και το 6-1 και πάλι με τον Κουράκη στο 55′!

Το τελικό 7-1 διαμόρφωσε στο 90′ ο Άκης Κουράκης και πάλι, βάζοντας και το… κερασάκι στην εξωπραγματική σημερινή εμφάνιση του!