O Παπάζογλου είχε τη λύση για το Λίντο

Το Λίντο επικράτησε 1-0 του Αλόγου Μαλεβιζίου για την 21η αγωνιστική στον 1ο Όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Κώστα Φιλοξενίδη χάρη σε γκολ του Παπάζογλου με το ξεκίνημα της επανάληψης έκαμψε την αντίσταση του Αλόγου, που δεν μπόρεσε να είναι το ίδιο ανταγωνιστικό και στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα.

Ακολουθεί το φιλμ του αγώνα από το fonimaleviziou.gr

Παρά την πολύ καλή απόδοση του το Άλογο έχασε με 1-0 από το Λίντο εκτός έδρας.

Στο πρώτο ημίχρονο το Άλογο κυριάρχησε στο ματς αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Λίντο ισορρόπησε το ματς πέτυχε το γκολ της νίκης με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν την απόδοση τους χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν ένα γκολ και χάθηκε ένα ματς από το οποίο άξιζαν την ισοπαλία.

Μόλις στο 2′ ο Παπάζογλου απέφυγε από αριστερά δυο αμυντικούς έκοψε στον Μαυρή που απέτυχε να σκοράρει και ο Παπάζογλου εξ’ επαφής έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 12′ κόρνερ του Κάββαλου και κεφαλιά από κοντά του Χριστοδουλάκη κόντραρε στον Βαρδάκη και έφυγε κόρνερ.

Στο 14′ ο Γκιαουράκης έφυγε μόνος στην πλάτη της άμυνας του Λίντο αλλά ο τερματοφύλακας Ντάγκινης με έγκυρη έξοδο απομάκρυνε τη μπάλα. Στο 25′ ο Ανδρουλάκης βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή του Λίντο αλλά σούταρε βεβιασμένα σε άουτ.

Στο 32′  μακρυνό σουτ του Πυτικάκη και φοβερή απόκρουση του Ντάγκινη σε κόρνερ.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους το Λίντο άνοιξε το σκορ στο 46′ όταν ο Βαρδάκης βρήκε με κάθετη πάσα τον Παπάζογλου που με όμορφο τελείωμα έγραψε το 1-0 .

Στο 59′ ο Βαρδάκης έβγαινε μόνος του με τον τερματοφύλακα όμως ο Ζερβός βγήκε και έδιωξε σωτήρια.

Στο 62′ σέντρα του Δασκαλάκη λάθος του Ζερβού ,ο Φρέσκος σούταρε σε κενό τέρμα όμως έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 86′ εκτέλεση φάουλ του Τάκη Δίπλα ο Ντάγκινης έδιωξε αποτελεσματικά σε κόρνερ.

Λίντο (Kώστας Φιλοξενίδης): Ντάγκινης, Αδαμάκης, Γιακουμάκης, Δεσποτόπουλος, Ντάγκινης, Μουζουράκης, Τζιράκης, Ζουραράκης, Παπάζογλου, Μαυράκης, Μαυρής

Άλογο Μαλεβιζίου (Μάικ Παρθενάκης): Γκούφας, Ζερβός, Φουκάκης, Χριστοδουλάκης, Δίπλας, Κάββαλος, Μανουσάκης, Πυτικάκης, Ανδρουλάκης, Βραχασωτάκης, Γκιαουράκης