Ματσάρα χωρίς νικητή στο Λίντο – Πολύ σκληρά για να “πεθάνουν” τα Δειλινά που… φωνάζουν!

Ένα συναρπαστικό από κάθε άποψη παιχνίδι είδαμε στο Λίντο που παρ’ ότι δεν υπήρξε νικητής τα είχε όλα!

Τέσσερα τέρματα, αποβολή, φωνές των Δειλινών σε ένα ματς όπου είχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις και ενδιαφέρον από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό!

Τα Δειλινά ήταν η ομάδα που μπήκε πιο δυνατά στο ματς αλλά το Λίντο βρήκε το πρώτο τέρμα πριν το ημίχρονο, παρ’ όλα αυτά η απάντηση ήρθε από τους φιλοξενούμενους.

Στην συνέχεια είχαμε μία αποβολή του Σαπλαούρα που σήκωσε θύελλα αντιδράσεων στους φιλοξενούμενους και στις καθυστερήσεις ήρθε ένα γκολ για το Λίντο που φωνάζουν επίσης από τα Δειλινά για οφσάιντ και μία αριστουργηματική εκτέλεση στο τέλος από φάουλ για τον Κεφαλούκο που έσωσε τον βαθμό για τα Δειλινά.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς άνηκε στα Δειλινά με τον Σαπλαούρα να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι στο 10′ με κεφαλιά!

Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι “άγγιξαν” και πάλι το γκολ με τον Σακλαμάκη να αστοχεί από θέση τετ-α-τετ!

Στο 25′ ο Βαρούχας έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση με την μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το 0-0 θα είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου το Λίντο ήταν εκείνο που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Παπάζογλου με προβολή έπειτα από κόρνερ στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάνε προηγούμενοι στο σκορ στα αποδυτήρια!

Λίγο μετά την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού τα Δειλινά κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με τον Σακλαμάκη με κοντινό πλασέ μετά από άψογη ατομική ενέργεια και πάσα του Σαββαΐδη.

Το Λίντο έψαξε την άμεση απάντηση για το νέο προβάδισμα, όμως στο 66′ ο βαρδάκης δεν μπόρεσε από πολύ κοντά να σκοράρει!

Λίγο αργότερα τα Δειλινά έμειναν με παίκτη λιγότερο καθώς αποβλήθηκε ο Σαπλαούρας για μαρκάρισμα κόντρα στο κέντρο, γεγονός που σήκωσε έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς Δειλινών!

Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και παρ’ ότι φαινόταν ότι δεν θα τα καταφέρουν όσο περνούσε ο χρόνος τελικά το έκαναν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ τον Παπάζογλου με προβολή μετά από σουτ του Βαρδάκη που έδιωξε ο Χατζηδάκης μέσα σε διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για οφσάιντ!

Παρ’ όλα αυτά τα Δειλινά δεν τα παράτησαν ούτε τότε και έφτασαν εκ νέου στην ισοφάριση στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κεφαλούκο με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2-2!

Λίντο: Μακριδάκης, Καρακωνσταντάκης, Δεσποτόπουλος, Γιακουμάκης, Αδαμάκης, Τζιράκης, Παπάζογλου, Δασκαλάκης, Βαρδάκης, Μαυρής, Μουζουράκης

Δειλινά: Χατζηδάκης, Βρεττός, Σαπλαούρας, Μυρωδιάς, Μαθιουλάκης, Χριστοδουλάκης, Κεφαλούκος, Σαββαΐδης, Βαρούχας, Σακλαμάκης, Γιακουμάκης