Ολική ανατροπή για το μαχητικό Λίντο κόντρα στον Ρούβα

Πρώτο φιλικό για Λίντο και Ρούβα στην έδρα του πρώτου, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο και εκείνη του Κώστα Φιλοξενίδη να παίρνει τη νίκη με 3-2, με γκολ στην εκπνοή.

Χάρη στα δύο τέρματα που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονου του αγώνα, που διήρκεσε συνολικά 80 λεπτά, ο Ρούβας πήρε  προβάδισμα δύο τερμάτων στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Γιώργου Ανωγειανάκη στον πάγκο του, το οποίο όπως φάνηκε και εκ του αποτελέσματος δεν ήταν αρκετό

Ο Ντελία έπειτα από κόρνερ του Νικολαΐδη έγραψε το 1-0 με κεφαλιά για να έρθει λίγο αργότερα ο Χριστοφοράκης να αξιοποιήσει την ασίστ του Λυδάκη για το 2-0.

Παρόλα αυτά το Λίντο επέστρεψε, μειώνοντας αρχικά με εκτέλεση φάουλ του Κεβάνι σε 1-1 και ισοφαρίζοντας με τον Καρκανάκη σε 2-2.

Η ισοφάριση ωστόσο δεν έφτανε για το Λίντο, αφού στην εκπνοή ο Καρκανάκης με το δεύτερο του γκολ έδωσε τη νίκη στο συγκρότημα του Κώστα Φιλοξενίδη.

Ίδιος αντίπαλος για τις δύο ομάδες στο επόμενο φιλικό, καθώς το Λίντο θα αντιμετωπίσει τον Αετό Ανωγείων την Τετάρτη, όπως και ο Ρούβας το Σάββατο (24/8)