«Λευκή» ισοπαλία για Λίντο και Χερσόνησο

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στο Λίντο και την Χερσόνησο.

Το παιχνίδι κύλησε με την Χερσόνησο να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και την κατοχή της μπάλας, όμως όπως εκείνη, έτσι και το Λίντο, δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες της, ώστε να πετύχει κάποιο τέρμα.

Για την ακρίβεια, η Χερσόνησος ευτύχησε να σκοράρει όμως το γκολ του Μαστοράκη ακυρώθηκε με υπόδειξη οφσάιντ και έτσι το 0-0 ήταν σκορ ημιχρόνου.

Ίδια περίπου εικόνα και στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού, με την ομάδα του Μάριου Σηφάκη ο οποίος βρέθηκε ως αντίπαλος στο γήπεδο που έκανε τα πρώτα του βήματα στην προπονητική, να φτάνει ουκ ολίγες φορές κοντά στην επίτευξη ενός τέρματος, χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Συγκεκριμένα χαμένες ευκαιρίες για την Χερσόνησο η οποία παρουσιάστηκε με πολλές απουσίες στο σημερινό φιλικό, στην επανάληψη είχαν οι Μουντράκης – Μαστοράκης από δύο φορές, όπως και ο Πρέντι Ρογκέστ που νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε τετ-α-τετ.