Τεράστιο διπλό ΠΑΝΟΜ στις Μοίρες με ολική ανατροπή!

Μοίρες και ΠΑΝΟ Μαλίων διασταύρωσαν τα ξίφη τους με στόχο το πρώτο τρίποντο της χρονιάς με τους κιτρινόμαυρους να επικρατούν με ολική ανατροπή και σκορ 2-3!

Στο 36′ ακυρώθηκε τέρμα του Σαμπροβαλάκη ως οφ σάιντ.

Το σκορ άνοιξε εν τέλει στο 55′ όταν ο Καργάκης εκτέλεσε φάουλ, ο Τραορέ πρόλαβε την έξοδο του Κορνηλάκη και με διπλή προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

Τρία λεπτά αργότερα, ο Κοσμαδάκης εκτέλεσε τον Κορνηλακη σε τετ-α-τετ και ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 2-0! Τα π ανηγύρια όμως δεν κράτησαν πολύ καθώς στο 61′ ο ΠΑΝΟΜ μείωσε όταν από εκτέλεση κόρνερ του Ρούκα στο δεύτερο δοκάρι, ο Σαμπροβαλάκης σκόραρε με τη μια μειώνοντας σε 2-1!

Στο 67′ οι κιτρινόμαυροι καταφέρνουν να ισοφαρίσουν και πάλι με τον Σαμπροβαλάκη, που νικά τον Δροσατάκη με ωραίο πλασέ, σε φάση τετ-α-τετ!

Στο 74′ ο Τζανάκης αντίκρισε κόκκινη κάρτα κι άφησε την ομάδα του με δέκα όμως αυτό όχι μόνο δεν πτόησε τον ΠΑΝΟΜ, αλλά του έδωσε ώθηση αφού κατάφερε να σκοράρει και τρίτο τέρμα για την ολική ανατροπή!

Στις καθυστερήσεις του ματς, ο Ρούκα εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα κάπου βρήκε και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-3!