Mάγκικη ανατροπή και παραμονή για την Λαμία στο ματς της χρονιάς, έπεσε ο Ιωνικός !

Με μια μάγκικη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο η Λαμία ήρθε ισόπαλη 2-2 στον τελικό παραμονής με τον Ιωνικό στην κατάμεστη Νίκαια και πήρε μια παλικαρίσια παραμονή στην Super League με τους Νικαιώτες να υποβιβάζονται μαζί με τον Λεβαδειακό στη Super League 2.

Και όμως ο Ιωνικός προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Ελευθεριάδη στο 30΄και Κάνιας στο 37΄, με την Λαμία όμως να κάνει μια σούπερ ανατροπή και να μειώνει αρχικά σε 2-1 στο 53΄με τον Νούνιες και να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 72΄με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Τόσιτς.

Στα άλλα ματς της ημέρας ο ΟΦΗ πήρε την πρώτη θέση στα πλέϊ άουτ κερδίζοντας με 0-2 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, ενώ ισοπαλίες είχαμε στη Λιβαδειά όπου η τοπική ομάδα έμεινε στο 3-3 με τον ΠΑΣ Γιάννινα σε ένα ανοικτό ματς, ενώ ισόπαλο 1-1 έληξε και το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Ατρόμητο.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής των πλέϊ άουτ της Super League:

Παναιτωλικός- ΟΦΗ 0–2 (84΄αυτ. Χουχούμης, 94΄Γκρόνινγκ)

Ιωνικός- Λαμία 2-2 (30΄Ελευθεριάδης, 37΄Κάνιας- 53΄Νούνιες, 72΄Τόσιτς)

Λεβαδειακός- ΠΑΣ Γιάννινα 3-3 (28΄Γιαννιώτας, 45+2 Τσάπρας, 77΄Βρακάς- Κόντε 34΄, Ροσέρο 38΄, Παμλίδης 80΄)

Αστέρας Τρίπολης- Ατρόμητος 1-1 (43΄Κωστέας- 54΄Κουέν)