Mπάσκετ: Σπουδαία νίκη για την Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου απέναντι στο Αιγάλεω (90-82)

Μετά τη συντριβή εκτός έδρας από τον Πρωτέα Βούλας την προηγούμενη αγωνιστική η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου επέστρεψε στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις κερδίζοντας για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της National League το Αιγάλεω με 90-82.στο Κλειστό στα Δύο Αοράκια.

Η Αναγέννηση έκανε μια σπουδαία εμφάνιση απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα της κατηγορίας που έχει το πιο βαρύ πυροβολικό του ομίλου τον έμπειρο Κυρίτση, και κατάφερε να υπερκεράσει και τα προβλήματα που προέκυψαν κατά την διάρκεια του ματς με τους τραυματισμούς του Σπυριδάκη και του Οικονομόπουλου συν την σημαντική απουσία του Μητρόπαπα.

Η Αναγέννηση είχε τον πλήρη έλεγχο του ματς από το πρώτο δεκάλεπτο όπου προηγήθηκε με 25-20 και πάτησε γκάζι ακόμη περισσότερο στο δεύτερο δεκάλεπτο όπου πήρε και διψήφιο αριθμό διαφοράς πόντων (44-34).

Με πρωταγωνιστή τον καλύτερο της παίκτη τον Κουρέπη η Αναγέννηση κράτησε την υπέρ της διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων στη μεγαλύτερη διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου Το σκηνικό του αγώνα παρότι το Αιγάλεω δεν παράτησε το ματς δεν άλλαξε στην τέταρτη και τελευταία περίοδο με αποτέλεσμα η Αναγέννηση να πάρει μια δίκαιη νίκη με 90-82.

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 51-42, 67-55, 90-82