Μινωική – Μοχός: Απίστευτο ματς με επτά γκολ, δοκάρι και αποβολή!

Ένα παιχνίδι που χάρισε απίστευτο θέαμα σε όσους βρέθηκαν στο γήπεδο του Πανεπιστημίου το μεσημέρι του Σαββάτου, ήταν το Μινωική – Μοχός, το οποίο έληξε με σκορ 3-4!

Δοκάρι, γκολ εκατέρωθεν, ευκαιρίες, αλλά και κόκκινη στις καθυστερήσεις συνέθεσαν στο σκηνικό του ματς.

Δείτε λεπτό προς λεπτό όσα συνέβησαν:

5′ Κεφαλιά Χιώτη στο οριζόντιο δοκάρι!
10′ Σουτ Περογαμβράκη, εκτός η μπάλα
14′ ΓΚΟΛ! Κόρνερ από το Χριστοφή, ο Στακάκης με διπλή προσπάθεια θα σκοράρει για το 1-0!
29′ Σουτ του Ζαφείρη μέσα από τη μεγάλη περιοχή, άουτ
35′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Χιώτη να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, απέκρουσε σωτήρια ο πορτιέρο των γηπεδούχων
40′ ΓΚΟΛ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαφείρη και 1-1!
43′ Τετ-α-τετ Χρηστάκη, το πλασέ του πάνω στο Ζαφείρη
45′ ΓΚΟΛ! Τρομερό σουτ Χιώτη για το 1-2!
45′ ΓΚΟΛ! Ο Στακάκης με ωραίο σουτ ισοφαρίζει για τη Μινωική!
47′ ΓΚΟΛ! Κόρνερ Σκουτέλη, ο Βαρδάκης κάνει το 2-3! Ξανά σε θέση οδηγού ο Μοχός!
59′ Σουτ από τον Τσακάνι, αποκρούει ο Χαραλαμπάκης
70′ Σουτ του Πατσακη η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ζαφείρη
72′ ΓΚΟΛ! Σέντρα Στακάκη, πλασέ Κουρουγκιαβούρη και 3-3!
88′ Σουτ του Ρουμελιώτη η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
90+ ΓΚΟΛ! Ο Τσιμινηκάκης σκοράρει με προβολή και δίνει στην ομάδα του τη νίκη!
90+ Ο Πατσάκης αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα για χτύπημα

Μινωική: Χαραλαμπάκης, Χριστοφής, Ψαρράς, Ρουμελιώτης, Καραφωτιάς, Στακάκης, Χρηστάκης, Περογαμβράκης, Καστελλιανάκης, Καρανικολάου, Κοκκινάκης

Μοχός (Αντώνης Λεκάκης): Ζαφείρης, Κόκκας, Ραπανάκης, Διαμαντάκης, Βαρδάκης, Τσακάνι, Βελλίνης, Ζαφείρης Α., Χιώτης, Σκουτέλης, Χασουράκης