Πέρασε “καθαρίζοντας” από το πρώτο μέρος από τις Μοίρες ο Εργοτέλης!

Άνετο πέρασμα από τις Μοίρες για Εργοτέλη

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τάγγινη που πέτυχε τα δύο από τα τρία τέρματα της ομάδας του ο Εργοτέλης επικράτησε με σκορ 0-3 στις Μοίρες και πανηγύρισε το δεύτερο τρίποντο σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα.

Οι “κιτρινόμαυροι” καθάρισαν το ματς από το πρώτο μέρος, όπου προηγούνταν ήδη με 0-2, ενώ το πρώτο γκολ των φιλοξενούμενων πριν αναλάβει δράση ο Τάγγινης το έβαλε ο  Ντίσα.

Ο Εργοτέλης ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση στις Μοίρες και μόλις στο 5′ άνοιξε το σκορ με τον Ντίσα!

Σαν να μην έφτανε αυτό οι φιλοξενούμενοι πριν την ανάπαυλα του πρώτου μέρους βρήκαν και δεύτερο τέρμα με τον Τάγγινη με πλασέ μετά από εξαιρετική πάσα του Κεφαλούκου στο 42′ με αποτέλεσμα το 0-2 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Πέραν των δύο γκολ είχαμε και από μία καλή στιγμή για κάθε ομάδα με τον Ορένγκο να απειλεί στο 0-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ που απέκρουσε εντυπωσιακά ο Δροσατάκης, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό μετά το 0-2 οι Μοίρες άγγιξαν το 1-2 με τον Κεραλάκη, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη ο Εργοτέλης μπήκε με την ίδια φόρα και βρήκε το τρίτο του τέρμα στο 55′ και πάλι με τον Τάγγινη μετά από μπαλιά του Ντάγια και άψογο τελείωμα του επιθετικού του Εργοτέλη.

Μετά και το 0-3 και μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι με τον Εργοτέλη να υπερασπίζεται το υπέρ του 0-3 και πανηγυρίζει την δεύτερη του νίκη σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα.

Μοίρες: Δροσατάκης, Φανουράκης, Χαλκιαδάκης, Σκαρβελάκης, Τραορέ, Σκαπερδάς, Φώτης, Βλάχος, Καργάκης Α., Κοσμαδάκης, Κεραλάκης

Εργοτέλης: Δημαράκης, Καλαϊτζάκης, Γυφτάκης, Δουλγεράκης, Βασιλείου, Γιακουμάκης, Ντάγια, Κεφαλούκος, Ντίσα, Oρένγκο, Τάγγινης