O Eυθυμίου λύγισε τον Ηρόδοτο απέναντι στην Προοδευτική (1-0)

Σε ένα ματς όπου δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις παρά τον καλό του ρυθμό και στα δύο ημίχρονα ο Ηρόδοτος δεν κατάφερε να πάρει κάτι από την εκτός έδρας αναμέτρηση με την Προοδευτική χάνοντας με 1-0

Ο άνθρωπος που έκρινε το ματς ήταν ο Ευθυμίου που στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά και με την βοήθεια και του δοκαριού έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους

Στο δεύτερο μέρος ο Ηρόδοτος ανέβασε τις γραμμές του πιο ψηλά και έψαξε την ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρει

Προοδευτική (Νικοπολίδης): Καραργύρης, Καρρίκι (35′ λ.τ Αλεξίου), Ποτουρίδης, Φαζός, Πάβλας, Τζανουλίνος, Αγγελόπουλος, Γκαργκαλατζίδης, Ευθυμίου (81′ Λαζαρίδης), Νομικός (66′ Πίσσας), Γιαννιτσάνης (81′ Σινγκ)

Ηρόδοτος (Φυντάνης): Κρόστα, Γρηγορόπουλος (46′ Γκίνη), Κριεζίου (82′ Γαλεάδης), Κυριακίδης, Μακρυδάκης, Σαρρής, Σουρνάκης, Ζούνιορ Έλιο (71′ Χαϊκάλης), Μασάδο, Βρεττός, Χαλκιαδάκης