Εμφατικό πέρασμα από τον Βόλο για την Κ19 του ΟΦΗ!

Με εμφατικό τρόπο πέρασε από την έδρα του Βόλου η Κ19 του ΟΦΗ, επικρατώντας με σκορ 4-1, χάρη στα γκολ των Τσερεβελάκη, Ζαχαριουδάκη, Μ. Χνάρη και Φαϊτάκη

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19, που έγινε στο αθλητικό κέντρο «Όλγα Βασδέκη», η ομάδα του ΟΦΗ άνοιξε το σκορ μόλις στο 15ο λεπτό. Ο Τσερεβελάκης «έκλεψε» την μπάλα και πλάσαρε εύστοχα τον Αλαμίση για το 0-1.

Στο 17’ μετά από ωραία ατομική προσπάθεια του Τακάκη, η μπάλα έφτασε στον Κουτσουπιά, ο οποίος σούταρε αλλά ήταν άστοχος, ενώ στο 25’ ο αντίπαλος γκολκίπερ είχε απάντηση στο σουτ του Σταυρόπουλου.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 32’ με τον Αποστόλου. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να πάρει ξανά το προβάδισμα.

Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τσερεβελάκη, ο Χότζα πήρε την κεφαλιά, δεν κατάφερε όμως για λίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με το 1-1 να είναι το σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 60’ η ομάδα του ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι με τον Φαϊτάκη. Ο Ζαχαριουδάκης ανέλαβε την εκτέλεση, νικώντας τον τερματοφύλακα του Βόλου για το 1-2.

Στα λεπτά που ακολούθησαν ο ΟΦΗ δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, «ψάχνοντας» άλλο ένα γκολ.

Στο 75’ ο Πιστικός έκανε ωραία ατομική ενέργεια, έφτασε στην αντίπαλη περιοχή και σούταρε, ο Αλαμίσης έδιωξε αρχικά και στην επαναφορά ο Μ. Χνάρης δεν κατάφερε να ευστοχήσει, με τον αντίπαλο γκολκίπερ να έχει απάντηση για ακόμα μια φορά.

Στο 83’ ο Μ. Χνάρης με ωραία ατομική προσπάθεια και εκμεταλλευόμενος με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Φαϊτάκη, νίκησε τον Αλαμίση για το 1-3.

Στο 89’ οι Ζαχαριουδάκης, Πιστικός, Σημαντηράκης και Φαϊτάκης συνεργάστηκαν υποδειγματικά, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων, διαμορφώνοντας το τελικό 1-4.

Κ19 (Μ. Πατεμτζής): Μανουσάκης, Κουτσουπιάς (46’ Σέχου), Σημαντηράκης, Μερκούρης (46’ Φαϊτάκης), Χότζα, Μπλίντο, Ζαχαριουδάκης, Δάρλας (70’ Μ. Χνάρης), Τσερεβελάκης (60’ Πιστικός), Τακάκης (Κ. Χνάρης), Σταυρόπουλος.