Εκκίνηση με διπλό στον Βόλο για την Κ19 του ΟΦΗ

Με το.. δεξί άρχισε τις επίσημες αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Κ19 του ΟΦΗ, επικρατώντας με σκορ 2-1 στον εκτός έδρας αγώνα με την αντίστοιχη του Βόλου, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, στην πρώτη του επίσκεψη στην αντίπαλη εστία.

Ο Σημαντηράκης έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Σταυρόπουλος υποδέχθηκε ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή και την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1.

Στα λεπτά που ακολούθησαν οι γηπεδούχοι ανέβασαν σταδιακά την απόδοσή τους, πιέζοντας για το γκολ της ισοφάρισης, με τους ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή να διατηρούν το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου. Στο 33’ ο Χνάρης πρόλαβε την τελευταία στιγμή να διώξει την μπάλα πάνω στην γραμμή τέρματος, ενώ στο 43’ ο Θεοχάρης ήταν άστοχος από κοντά.

Ο Βόλος ισοφάρισε στο 60’, με τον Χάνο να νικά από κοντά τον Μανουσάκη, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ επτά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γκίρδα (δεύτερη κίτρινη κάρτα), για μαρκάρισμα στον Σημαντηράκη.

Στο 78’ ο ΟΦΗ πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ.

Μετά από ωραία ενέργεια και γύρισμα του Τακάκη, ο Νταβλαμάνος, στην προσπάθειά του να διώξει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του.

Στο 88’ η ομάδα του ΟΦΗ έχασε σημαντική ευκαιρία, με τον Τσελεγγίδη να βγαίνει σε θέση τετ α τετ, όμως ο Παπαθανασίου έδιωξε με τα πόδια.

Στο 90+2’ ο Τακάκης με ωραία ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ, με το 1-2 να παραμένει μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μανουσάκης, Μπλίντο (45’ Καινουργιάκης), Χνάρης Κ., Λαγουδάκης, Σωμαράκης, Πορτοκαλίδης, Αδαμάκης (45’ Χνάρης Μ.), Σημαντηράκης (70’ λ.τ. Τακάκης), Συνολάκης (84’ Τσελεγγίδης), Φανουράκης, Σταυρόπουλος (45’ Δάρλας).