Ανατροπή με Παλιανή και τώρα… ΠΑΝΟΜ για τις Μοίρες

Οι Μοίρες με ανατροπή έκαμψαν την αντίσταση της αξιόμαχης Παλιανής σε φιλικό που διεξήχθη στη Μεσαρά.

Βγάζοντας την αντίδραση που απαιτούσε η περίσταση, η ομάδα του Απόστολου Παπακώστα επικράτησε εκείνης του Φραγκίσκου Ποτηράκη με σκορ 3-1.

Με γκολ του Ζαϊμάκη οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ, όμως οι Μεσαρίτες ισοφάρισαν με διαγώνιο σουτ του Κοσμαδάκη σε 1-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Η ΑΕΜ “τελείωσε” τη δουλειά στην επανάληψη, αφού με γκολ του Χαλκιαδάκη έπειτα από ασίστ του Κεραλάκη, έκαναν την ανατροπή, ενώ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του δεύτερου, κλείδωσαν τη νίκη για το τελικό 3-1.

Τελευταία πρόβα για το συγκρότημα του Απόστολου Παπακώστα, αφού τις επόμενες ημέρες στρέφεται το μυαλό στον ΠΑΝΟΜ, τον οποίο και θα αντιμετωπίσει εντός έδρας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, σε μία εβδομάδα.