Τέλος η Γ’ Εθνική για τον Πανιώνιο – Ισόπαλο το ματς με τον Αλμυρό

Το τελευταίο του παιχνίδι στη Γ’ Εθνική έδωσε σήμερα (28/4) ο Πανιώνιος, αντιμετωπίζοντας τον Αλμυρό Γαζίου (1-1 το σκορ) προτού επιστρέψει στις επαγγελματικές κατηγορίες.

Το κλίμα ήταν εορταστικό, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν pasillo στους «κυανέρυθρους» πρωταθλητές και την ανάπαυλα να είναι αφιερωμένη σε βραβεύσεις προσώπων που υποστήριξαν ποικιλοτρόπως τον σύλλογο στις δύσκολες στιγμές του.

Αναφορικά με το αγωνιστικό σκέλος, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11′ με τον Πότσι, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 45+1′ με αυτογκόλ του Μπρέγκου.

Το φιλμ του αγώνα:

6′ Εκτέλεση κόρνερ, ο Χοτζάλι παίρνει την κεφαλιά, ο Γκόγκος αποκρούει εντυπωσιακά

11′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο! Σουτ του Γεμιστού, ο Γκόγκος αποκρούει, ο Πότσι ανοίγει το σκορ με πλασέ προ κενής εστίας

13′ Σουτ του Σουρνάκη, ο Σκαφίδας μπλοκάρει

36′ Ο Κέρι σε πλεονεκτική θέση, σουτάρει, ο Σκαφίδας αποκρούει σε κόρνερ

37′ Σουτ του Πιερτζιακόμι εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ

44′ Ο Αγαπάκης προλαβαίνει τον Σκαφίδα, οι αμυνόμενοι απομακρύνουν προτού η μπάλα περάσει τη γραμμή

45+1′ ΓΚΟΛ για τον Αλμυρό! Κεφαλιά του Αγαπάκη, ο Μπρέγκου βάζει αυτογκόλ στην προσπάθειά του να απομακρύνει

51′ Σέντρα του Μπουρλάκη, ο Γροντής παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ

58′ Ατομική ενέργεια του Αρναρέλλη, η μπάλα κοντράρει και στρώνεται στον Μπουρλάκη, ο οποίος πλασάρει και αστοχεί για εκατοστά

75′ Μακρινό σουτ του Στούπη, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκόγκου

90′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γροντή από πλάγια, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σκαφίδας, Διονέλλης (79′ Παυλάκης), Χοτζάλι (79′ Ξυγκόρος), Ζούλιας, Ποτουρίδης (68′ Τσιμιδόπουλος), Πότσι (55′ Στούπης), Μπρέγκου, Γροντής, Μπουρλάκης, Γεμιστός (55′ Aρναρέλλης), Ιγνατίδης.

ΑΛΜΥΡΟΣ ΓΑΖΙΟΥ: Γκόγκος, Αγαπάκης, Παπαδομιχελάκης, Ξενοκτιστάκης, Πιερτζιακόμι (87′ Ρέγιες), Τουργαΐδης (68′ Κοιλιάρας), Κοντογιάννης (30′ Χαντί), Ενγκουέμ (87′ Βουιδάσκης), Κέρι (87′ Καστελλιανάκης), Πατινιώτης, Σουρνάκης.

Πηγή: liganews