Έκανε το 2Χ2 ο ΠΑΝΟΜ, 2-0 τον Αετό Ανωγείων

2η στροφή του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ και ο ΠΑΝΟΜ φιλοξένησε τον Αετό Ανωγείων όπου κατάφερε έστω και προς το τέλος του ματς, να πετύχει δύο γκολ και να κάνει το δύο στα δύο!

Στο 80′ ο δραστήριος Νίκολλι με σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του έπειτα από κεφαλιά – πάσα του Συσκάκη ενώ οκτώ λεπτά μετά οι… ρόλοι αντιστράφηκαν, ο Νίκολλι “σέρβιρε” και ο Συσκάκης έγραψε το 2-0 υπέρ της ομάδας του, πανηγυρίζοντας μάλιστα, αγκαλιά με τον γιο του!

ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ:

22′ Εκτέλεση φάουλ από πλάγια δεξιά του Βιτώρου, εκπληκτική επέμβαση του Κορνηλάκη
24′ Σουτ του Σαμπροβαλακη από διαγώνια θέση μέσα στην περιοχή, άστοχο
28′ Σουτ του Νίκολλι, απέκρουσε ο Παγωμένος στην επαναφορά ο Σαμπροβαλάκης θα την στείλει στα δίχτυα όμως το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφ-σάιντ
35′ Σέντρα – σουτ του Κρητικού από δεξιά, δύσκολη επέμβαση του Κορνηλάκη
37′ Σουτ του Τζουβάρα μέσα από την περιοχή, πάνω από το δοκάρι ψηλά
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
54′ Κόρνερ Τουγλή, κεφαλιά του Σαρρή, λίγο άουτ
62′ Αλλαγή για Αετό και ΠΑΝΟΜ. Μπορμπουδάκης αντί Κομσίου, Αντωνακούδης αντί Δρίτσα
64′ Πλασέ του Νίκολλι αδύναμο, στην αγκαλιά του Παγωμένου
68′ Απευθείας φάουλ Βιτώρου η μπάλα έσκασε και στο έδαφος και έπειτα απέκρουσε σε κόρνερ ο Κορνηλάκης
72′ Συσκάκης αντί Σαμπροβαλάκη
78′ Σαριδάκης και Καλαϊτζάκης αντί Κρητικού και Παρασύρη
80′ ΓΚΟΛ: Από κεφαλιά πάσα του Συσκάκη, ο Νίκολλι κατέβασε και εκτέλεσε με σουτ μέσα από την περιοχή. Δοκάρι και μέσα!
83′ Έξω Στρατάκης μέσα Κεφαλογιάννης Λ.
86′ Σέντρα από φάουλ Βιτώρου ,κεφαλιά του Κεφαλογιάννη, στην αγκαλιά του Κορνηλάκη
88′ ΓΚΟΛ: Εκτέλεση φάουλ από το ημικύκλιο με πάσα του Νίκολλι στον Συσκάκη, δυνατό συρτό σουτ του δεύτερου από κοντινή απόσταση, η μπάλα στα δίχτυα!
ΠΑΝΟΜ: Kορνηλάκης, Διγενής, Παντούνας, Γκούρο, Νικόλι , Χαλιλάι, Κομσίου (62′ Μπορμπουδάκης), Ρούκα, Τζουβάρας, Σαμπροβαλάκης (72′ Συσκάκης), Μαυρίδης
Αετός Ανωγείων: Παγωμένος, Κρητικός (78′ Σαριδάκης), Κονιός, Παρασύρης (78′ Καλαϊτζάκης), Ζωνάκης, Ξυλούρης Μ., Γιαλιτάκης, Στρατάκης (86′ Κεφαλογιάννης Λ.), Ξυλούρης Εμ., Βιτώρος, Δρίτσας (62′ Αντωνακούδης)