ΠΑΝΟΜ – Μινωική 2-2: Σκορ και θέαμα στο πρώτο φιλικό

Παρά την πολλή ζέστη, λόγω της ώρας, ΠΑΝΟΜ και Μινωική παρουσίασαν καλό πρόσωπο στο πρώτο φιλικό της προετοιμασίας τους, σκοράροντας δις αμφότεροι για το τελικό 2-2.

Φιλικό διάρκειας 80 λεπτών έδωσαν στα Μάλια, ΠΑΝΟΜ και Μινωική, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στην ανατροπή, έχοντας βρεθεί από νωρίς πίσω στο σκορ αλλά να δέχονται το γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά από τους γηπεδούχους

Έπειτα από ασίστ του Μόντι Χαλιλάι, ο Τζουβάρας πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα του ΠΑΝΟΜ και τον έβαλε μπροστά στο σκορ στο 10ο λεπτό.

Οι ποδοσφαιριστές της “Μπάρτσα” είχαν ευκαιρίες στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου για να ισοφαρίσουν, ωστόσο κατάφεραν να το πράξουν στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, με τον Κοκκινάκη να σημειώνει το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Μινωικής στο 43′, ενώ την ανατροπή του σκορ ολοκλήρωσε λίγα λεπτά αργότερα, ο Μ. Κουρουγκιαβούρης έπειτα από μπαλιά του αδερφού του, Γιώργου, κερδίζοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε τετ-α-τετ για το 1-2.

Το τελικό 2-2 σημείωσε ο Μόντι Χαλιλάι, ο οποίος στο πρώτο του παιχνίδι με τους Μαλιώτες είχε και γκολ και ασίστ, κάνοντας ένα ονειρεμένο ντεμπούτο.