Φιλική νίκη για τον ΠΑΟ Κρουσώνα επί του Αετού Ανωγείων

Ο Αετός Ανωγείων κατάφερε να προηγηθεί στο εκτός έδρας φιλικό με αντίπαλο τον ΠΑΟ Κρουσώνα, όμως εν τέλει γνώρισε την ήττα με 3-1.

Στο 11′ από απευθείας φάουλ του Βιτώρου η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σαριδάκης σε κενή εστία την έστειλε στα δίχτυα.

Στο 33ο λεπτό ο Αετός είχε δοκάρι έπειτα από απευθείας φάουλ του Βιτώρου ενώ νωρίτερα δημιούργησε ευκαιρίες ο ΠΑΟΚ με Κουράκη και ένα σουτ του Ανωγειανάκη, που έδιωξε σε κόρνερ ο Παγωμένος.

Στην αρχή της επανάληψης ο Σφυρογιαννάκης απώλεσε σημαντική ευκαιρία να σκοράρει όμως στο 65′ τα κατάφερε, φέρνοντας το ματς στα ίσια με δυνατό σουτ.

Στο 75′ ο Κουράκης έπειτα από διπλή προσπάθεια έβαλε μπροστά την ομάδα του στο σκορ (2-1) και δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.