Φιλική επικράτηση του ΟΦΗ επί του ΠΟΑ με 4-0

Με δυο γκολ του Θεοδοσουλάκη και από ένα των Φανουράκη και Κουτεντάκη, ο Ο.Φ.Η. επικράτησε με σκορ 4-0 του Π.Ο.Α. στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, σε φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα.

Σε ένα ματς, στο οποίο ο Τραϊανός Δέλλας έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους μικρότερους ηλικιακά ποδοσφαιριστές , ο Ο.Φ.Η. άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό. Μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Φαϊτάκη, ο Θεοδοσουλάκης έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή και την έστειλε στα δίχτυα από κοντά για το 1-0.

Ένα λεπτό αργότερα ο Γιακουμάκης έχασε σημαντική ευκαιρία για τον Π.Ο.Α., καθώς βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, όμως έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 20’ ο Abanda σούταρε από αριστερά εντός περιοχής, με τον Αμπατζή να διώχνει, ενώ στο 30’ ο Shengelia σούταρε εκτός περιοχής από πλάγια θέση, με τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων να έχει απάντηση.

Στο 35’ ο Θεοδοσουλάκης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Abanda, κάνοντας το 2-0 μέσα από την περιοχή.

Στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου, μετά από ωραίο συνδυασμό των Καραχάλιου και Φαϊτάκη, ο τελευταίος βρήκε τον Φανουράκη μέσα στην περιοχή, ο οποίος νίκησε τον Αμπατζή για το 3-0.

Το β’ ημίχρονο άρχισε με μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Π.Ο.Α. Ο Πατραμάνης έκανε το σουτ, η μπάλα όμως βρήκε στα δυο κάθετα δοκάρια της εστίας, με τον Σωτηρίου να προλαβαίνει και να μπλοκάρει πριν η μπάλα περάσει την γραμμή τέρματος. Λίγα λεπτά αργότερα, ο τερματοφύλακας της ομάδας μας είχε απάντηση σε τετ α τετ του Βρεττού.

Στο 64’ ο Ο.Φ.Η. απείλησε με τον Μ. Χνάρη να κάνει το σουτ εντός περιοχής και τον Καβουσάκη να διώχνει.

Στο 80’ ο Κουτεντάκης σούταρε εύστοχα από την «καρδιά» της μεγάλης περιοχής, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Ο.Φ.Η. (Τ. Δέλλας): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Bressan, Κ. Χνάρης, Abanda, Κουτεντάκης, Καραχάλιος, Θεοδοσουλάκης, Riera (40’ Φανουράκης), Shengelia, Φαϊτάκης.
Επίσης αγωνίστηκαν οι: Καλαφάτης, Πιστικός, Σημαντηράκης, Λαγουδάκης, Μ. Χνάρης, Σταυρόπουλος (Κ19), Ζαχαριουδάκης.

Π.Ο.Α. (Κ. Φρατζέσκος): Αμπατζής, Δαμιανάκης, Γιαλούσης, Ζέλιος, Γωνιανάκης, Ικεότσα, Βοργιάς, Βρεττός, Νύκταρης, Γιακουμάκης, Ροβίθης.
Επίσης αγωνίστηκαν οι: Καβουσάκης, Κασσωτάκης, Πατραμάνης, Καλογιαννάκης, Αυγουστάκης, Κουμάκης, Κοκαράκης, Κωνσταντακόπουλος.