Σπουδαία εμφάνιση και “πεντάρα” για Μοίρες – Μαθηματικός υποβιβασμός για Ποσειδώνα!

Μεγάλη νίκη για τις ανώτερες Μοίρες – Παρελθόν από την Α1 ΕΠΣΗ και μαθηματικά ο Ποσειδώνας

Οι Μοίρες κυριάρχησαν από την αρχή της αναμέτρησης με τον Ποσειδώνα και σκοράροντας πέντε φορές οδήγησαν τον Ποσειδώνα στο μαθηματικό αντίο από την Α1 ΕΠΣΗ, ενώ εκείνες πανηγύρισαν μία σημαντική νίκη εν όψει της συνέχειας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού και είχαν δοκάρι με τον Ρουκουνάκη ως μία προειδοποίηση για αυτά που θα ακολουθούσαν!

Ο Παπαδάκης πήρε τα ηνία και με χατ-τρικ μέχρι το 24′ έκανε το γρήγορο 3-0 των Μοιρών με τρία τελειώματα με το πόδι!

Το 4-0 ήρθε και εκείνο στο πρώτο μέρος και μάλιστα με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού με τον Ηλιάκη με σουτ εκτός περιοχής, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη συνέχισαν οι γηπεδούχοι να είναι οι κυρίαρχοι με τον Ποσειδώνα να μην καταφέρνει να φανεί ιδιαιτέρως ανταγωνιστικός και έτσι ήρθε και το τελικό 5-0 με τον Ρουκουνάκη στο 75′ με κεφαλιά μετά από σουτ στο οριζόντιο δοκάρι.

Μοίρες: Δανδάλης, Τραορέ (60′ Χριστοδουλάκης), Ρουκουνάκης, Καργάκης, Φανουράκης, Σκαπερδάς (70′ Ζωγραφάκης), Τσακάνι, Γκίνη (46′ Χατζάκης), Κυριάκης, Ηλιάκης, Παπαδάκης

Ποσειδώνας: Βασιλάκης, Μαυράκης, Σωμαράκης, Κουρλετάκης, Ασλαματζίδης, Σαϊτάκης, Ανδρεαδάκης, Παπουτσιδάκης, Καρτσάκης, Μαγάκης, Μποζατζίδης