ΟΦΗ- Λαμία: Ο Μανδάς έσωσε τον ΟΦΗ από ακόμη μια ντροπιαστική ήττα (0-0)

Ένας ΟΦΗ χωρίς αρχή μέση και τέλος έμοιαζε πολύ μικρή ομάδα απέναντι στην εξαιρετική Λαμία και από τύχη αλλά και τον σπουδαίο τερματοφύλακα του τον Μανδά πήρε ένα ανέλπιστο βαθμό μένοντας στο 0-0 με την ομάδα της Φθιώτιδας.
Ο κόσμος τόσο στο ημίχρονο όσο και στο τέλος του ματς αποδοκίμασε έντονα τους παίκτες του ΟΦΗ πλην των Μανδά , Λάρσον και Βούρου που ήταν οι μόνοι που διασώθηκαν από το σημερινό ναυάγιο του ΟΦΗ. Η εικόνα του ματς
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ με εξαίρεση το πρώτο 15λεπτο που μπήκε πιο δυνατά στο ματς , από εκεί και πέρα έκανε μια πολύ μέτρια εμφάνιση χωρίς να μπορεί να απειλήσει την εστία του Σαράνοφ.

Στον αντίποδα η Λαμία μετά το 15λεπτο αναθάρρησε πήρε τα ηνία του αγώνα και θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις στο 6΄στο σουτ του Τσιλούλη μέσα από την περιοχή , στο 18΄στο τεράστιο χαμένο τετ α τετ του Νούνιες και στο 33΄στο γυριστό σουτ του Ντε Βισέντι που μπλόκαρε ο Μανδάς. Από την πλευρά του ο ΟΦΗ στο πρώτο μέρος είχε την μεγαλύτερη ευκαιρία του στο 27΄με τον Τοράλ για να ανοίξει το σκορ αλλά το σουτ του μέσου του ΟΦΗ από πλεονεκτική θέση μέσα από την περιοχή κοντραρίστηκε από τον Κορνέζο.
Η Λαμία μπήκε ακόμη πιο εντυπωσιακά στο δεύτερο ημίχρονο και από τύχη ο ΟΦΗ δεν δέχτηκε γκολ αφού είχε σε τρομερή μέρα τον Μανδά που είπε όχι τρεις φορές σε σίγουρα γκολ στο 49΄και το 56΄σε σουτ του Μανούσου και στο 57΄σε σουτ του Ντε Βισέντι εκτός περιοχής.
Ο ΟΦΗ κόντρα στη ροή του ματς είχε μεγάλη ευκαιρία στο 72΄σε σουτ του Ντουρμισάι μέσα από την περιοχή που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της Λαμίας που από την μεριά της στη συνέχεια θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη στις ευκαιρίες με τον Γιακουμάκη στο 77΄και τον Νούνιεζ στη συνέχεια.
Ο ΟΦΗ μέχρι το τέλος του ματς είχε στο 84΄την τελευταία του ευκαιρία για να πάρει την πρώτη του φετινή νίκη εντός έδρας στο πρωτάθλημα αλλά ο Σαράνοφ είπε όχι στο σουτ του Θεοδοσουλάκη.