Πρώτη νίκη για τον Κόροιβο 4-0 τους Νέους Αλμυρού

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Κόροιβος και μάλιστα με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο.

Κάτω από συνεχή βροχή οι Νέοι ΑΛμυρού γνώρισαν βαριά ήττα με 4-0 από το Κόροιβο που ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και δίκαια κέρδισε τον αγώνα.

Ο Κόροιβος ήταν πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο και αφού δεν δέχτηκε το 0-1 στο 4ο λεπτό σε σουτ του Βασιλάκη που βρήκε το δοκάρι, κατάφερε στο 12′ όταν σουτ του Μανιουδάκη απέκρουσε ο Παρασύρης η μπάλα βρήκε στο δοκάρι κα ιστην επαναφορά ο Νίκος Σχοιναράκης έγραψε με κοντινό τελείωμα το 1-0.

Στο 19′ ο Στειακάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ που η μπάλα έσκασε μπροστά στον Παρασύρη που το ξεγέλασε και έγινε το 2-0 για τους γηπεδούχους που στο 28′ είχαν και δοκάρι με τον Μανιαδάκη που λίγο έλειψε να γίνει το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο με τις αλλαγές που έκαναν οι Νέοι Αλμυρού πήραν αρχικά τον έλεγχο του αγώνα και έχασαν μεγάλη ευκαιρία όταν ο Βασιλάκης στο 63′ αστόχησε σε τετ α τετ και στέρησε την ευκαιρία για να ξαναμπούν στο παιχνίδι.

Από εκεί και πέρα ο Κόροιβος ανάκτησε τον έλεγχο και την κατοχή και κατάφερε στο 73′ με τον Μανιώρο και στο 90′ με τον Σχοιναράκη να ολοκληρώσουν την νίκη για τους γηπεδούχους.

Αξίζει να σημειωθεί οτι οι γηπεδούχοι τέλειωσαν το ματς με 9 παίκτες καθώς αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα ο Μπέρκης και ο Στειακάκης στο 90′ .

Κόροιβος:Ζερβός,Μπέρκης,Σχοιναράκης,Ανδριανάκης,Καβάζης,Καλογεράκης(46’Χρονάκης),Μανιουδάκης,Γκίτσας(46’Μανιώρος),Κάββαλος,Στειακάκης,Σχοιναράκης(60’Γκιαουράκης)

Νέοι Αλμυρού: Παρασύρης,Βιτσαξάκης,Γρινιεζάκης,Καλλιάρος,Μουρτζάκης,Ρεμιδιανάκης,Βασιλάκης,Μαυρογιάννης,Στρατάκης,Παπαδάκης,Πεδιαδιτάκης