Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Φιλική ήττα για τον ΟΦΗ στο Ρέθυμνο από την Ρ.Ε.Α (2-1)

Την ήττα με 2-1 από την Ρ.Ε.Α γνώρισε στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας της η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΟΦΗ που συνεχίζει σε εντατικούς ρυθμούς την προετοιμασία της για την έναρξη του νέου πρωταθλήματος της Α΄Εθνικής.

Στο πρώτο 40λεπτο, το ματς ήταν ισορροπημένο, με τον ΟΦΗ να παίρνει το προβάδισμα στο 37ο λεπτό, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι της Μούστακ η οποία βρήκε δίχτυα για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.

Η Μπατσούρη κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 49΄με κεφαλιά μετά από σέντρα της Μοσχοφίδου, ενώ στο 54΄η Ρ.Ε.Α είχε δοκάρι σε σουτ της Μοσχοφίδου χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-1.

Στο 77΄ήταν η σειρά του ΟΦΗ για δοκάρι μετά από σουτ της Ριμπάνσκα, για να έρθει τρία λεπτά αργότερα το τελικό 2-1 , Η Μοσχοφίδου με ωραία ενέργεια στο κέντρο, απελευθερώθηκε, σούταρε δυνατά συρτά, με την τερματοφύλακα του ΟΦΗ να απομακρύνει δύσκολα και στην επαναφορά η Μαρκουτσά από αριστερά πλάσαρε σωστά διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ρ.Ε.Α. (Στέλιος Κοζανίδης): Μαργαρίτη, Βορριά, Νικοπούλου, Γεωργούλα, Μαρκουτσά, Παντερή, Κοτσάκι, Κρίστο, Δαφέρμου, Σιτούμα, Μοσχοφίδου.

Έπαιξαν επίσης οι: Μανουκαράκη, Γουνάκη, Μπασούρη.

ΟΦΗ: Στανίνου , Πατερνά , Κουκουλάκη , Κυδωνάκη,  Σιδηρά,  Πέϊου,  Στράντζαλη ,Τσέλα ,Mουστάγκ,  Πις. Μπριάνα

Επαιξαν κ οι: Ριμπάσνκα Δρακογιαννάκη Δασκαλάκη Κωνιωτάκη Φουρλάς Κουτσούρη